Zavřít reklamu

Minulý týden Google konečně potvrdil, že pracuje na chytrých hodinkách Pixel Watch, moc toho však o nich neprozradil. Je to nicméně logické, hodinky mají být dostupné až na podzim. Nyní každopádně vyšlo najevo, jaký používají čip.

Podle zdrojů webu 9to5Google pohání Pixel Watch čip Samsungu Exynos 9110, který debutoval v první generaci hodinek Galaxy Watch z roku 2018. Již na konci loňského roku se spekulovalo, že hodinky Googlu budou používat čipset z dílny korejského technologického obra, mnozí však měli za to, že to bude 5nm Exynos W920, kterým jsou osazeny hodinky Galaxy Watch4.

Exynos 9110 je na rozdíl od Exynosu W920 postaven na 10nm procesu a používá dvě jádra Cortex-A53 (Exynos W920 disponuje rychlejšími jádry Cortex-A55). Podle Samsungu je Exynos W920 v procesorové části zhruba o 20 % rychlejší než Exynos 9110 a nabízí 10x lepší výkon v grafické části. Google s největší pravděpodobností používá starší čipset proto, že vývoj hodinek začal před delší dobou. Kdyby býval použil Exynos W920, vývoj a představení hodinek by se neúměrně zdrželo.

Čip samozřejmě u chytrých hodinek (a nejen u nich) není všechno. Například procesor Pixelu 6 Tensor je v porovnání s procesory Snapdragon postaven na technicky zastaralém čipsetu. Stejně důležitý jako samotný hardware je jeho optimalizace. Velkou otázkou je, jak čtyři roky starý čip ovlivní výdrž baterie Pixel Watch (ta má údajně kapacitu 300 mAh).

Galaxy Watch4 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.