Zavřít reklamu

Ani ne den do představení nových chytrých hodinek Samsungu Galaxy Watch 4 a Watch 4 Classic odhalil korejský technologický gigant veřejnosti nový čipset, který je bude pohánět. Jde o čip Exynos W920, o kterém se zmiňovaly již předešlé úniky a který nahradí tři roky starý Exynos 9110. I když je nový čipset energeticky úspornější než předchůdce, slibuje mnohem lepší výkon.

Exynos W920 je vyráběn slévárenskou divizí Samsungu Samsung Foundry pomocí jejího nejnovějšího 5nm procesu. Disponuje dvěma procesorovými jádry ARM Cortex-A55 a grafickým čipem ARM Mali-G68. Podle Samsungu je nový čipset v testech procesoru o 20 % rychlejší než Exynos 9110 a v testech grafiky má být výkonnější dokonce až desetkrát. Maximální rozlišení displeje, které GPU podporuje, je 960 x 540 px.

Exynos W920 přichází v nejmenším „balení“, které je v segmentu ohebné elektroniky v současnosti dostupné – FO-PLP (Fan-Out Panel Level Packaging). Zahrnuje samotný čipset, čip pro správu napájení, paměť typu LPDDR4 a úložiště typu eMMC. Toto „balení“ je výhodné v tom, že chytrým hodinkám umožňuje použít větší baterie.

Čip kromě toho dostal do vínku i specializovaný displejový procesor Cortex-M55, který má na starosti režim Always-on. Procesor snižuje celkovou spotřebu zařízení, které Exynos W920 používají. Čipset má v sobě také integrovaný navigační systém GNSS (Global Navigation Satellite System), 4G LTE modem, Wi-Fi b/g/n a Bluetooth 5.0. Samozřejmě též podporuje nový operační systém Wear OS 3 z dílny Samsungu a Googlu.

Související články

Dnes nejčtenější

.