Zavřít reklamu

Ano, výrobci mobilních telefonů dělají svá zařízení stále odolnější. Ostatně Galaxy S22 Ultra disponuje rámečkem Armor Aluminum a z přední i zadní strany jej kryje sklo Corning Gorilla Glass Victus+, přičemž telefonu nechybí ani odolnost IP68. Jenže ani toto mu nezaručuje 100% ochranu. Pokud se tedy ohlížíte po nějakém krytu, s PanzerGlass HardCase nešlápnete vedle. 

Galaxy S22 Ultra je přece jen jiný. Společnost v něm zkombinovala řadu Galaxy S s Galaxy Note, a vzešel z toho univerzální a technologiemi nabitý model, který má základní cenovku stanovenou na poměrně vysokých bez mála 32 tisíc Kč (kupovat můžete např. zde). I když je ten odolný ze všech svých stran, tak i pokud jej chcete přece jen dodatečně chránit, nabízí se mnoho množností. Jednou z nich je i kryt PanzerGlass HardCase.

Work hard. Play hard. Protect hard. 

PanzerGlass HardCase má mnoho výhod a jen pár nevýhod. Předně se jedná o certifikaci MIL-STD-810H. Jde o vojenskou normu Spojených států amerických, která klade důraz na přizpůsobení environmentálního designu zařízení a testovacích limitů podmínkám, kterým bude zařízení vystaveno po celou dobu jeho životnosti.

Druhým, co vás může pořád i v dnešní době oslovit, je antibakteriální povrchová úprava. Ta je zde certifikovaná podle ISO 22196 a vyhovuje i JIS 22810. Co to znamená? Jednoduše to, že zahubí 99,99 známých bakterií. Vděčí za to sklu s fosfátovým stříbrem (308069-39-8). Pokud byste si mysleli, že zde s výhodami končíme, rozhodně tomu tak ještě není.

Kryt je totiž kompatibilní s bezdrátovým nabíjením, takže jej nemusíte ze zařízení sundávat. Nevadí mu ani voda, která jej nijak nepoškodí. I když se pak jedná o hardcase, je kryt poměrně poddajný a dobře se s ním manipuluje. Hlavně vám neklouže z ruky, což se o samotném zařízení říci nedá. V balení je zadní jeho strana ještě kryta fólií, to nejen kvůli poškrábání ale právě díky přítomnosti jeho antibakteriální úpravy. Fólii samozřejmě po usazení krytu na telefon sloupnete.

A teď k těm nevýhodám. První samozřejmě je, že se vám s použitím krytu zákonitě zvětší jeho rozměry a zvýší váha. Je to ale možná jen malá daň za patřičnou ochranu telefonu. Díky provedení Crystal Black mu ale kryt skutečně sluší, a to samozřejmě zejména v případě těch tmavších variant. Kryt je pak vyroben z TPU (termoplastický polyuretan) a polykarbonátu, kdy je jeho převážná část vyrobena z recyklovaných materiálů (60 %). Jeho použitím tak zbytečně nezatěžujete matičku Zemi.

Před nasazením krytu ale doporučuji zařízení patřičně očistit. Pokud na něm budete mít nějaké nečistoty, tak se pod krytem patřičně „zakonzervují“, a vy je přes jeho transparentní provedení pořád uvidíte, což nechcete. Z počátku používání také počítejte s tím, že než kryt patřičně „osaháte“ bude ten na sebe chytat množství zejména prachových částic a bude tak vypadat trochu nevzhledně. Po chvíli se to ale ustálí.

Na S Pen se nezapomnělo 

Sama manipulace s krytem je jednoduchá. Nasadí se velice snadno, sundávat se pak doporučuje zatlačením přes tu nejslabší jeho část, tedy prostor pro fotoaparáty. Pro ně nabízí celkový výřez. Škoda, že není přítomen ten pro každý objektiv a LED zvlášť – jedná se však o stejný design, jako tomu bylo i u námi recenzované verze pro model Galaxy S21 FE 5G, takže to není žádné překvapení.

Ze spodní strany je prostup pro USB-C konektor, stejně jako pro S Pen. Ten se i s krytem vyndává a nasazuje velice snadno, protože prostor kolem něho je poměrně velkorysý. Vedle jsou ještě výřezy pro reproduktor a mikrofon. Šuplík pro kartu SIM je krytý. Tlačítka pro určení hlasitost a zapínací tlačítko pak nejsou řešeny prostupy, ale výstupy, takže jsou také plně chráněny před poškozením.

Odolný a nenápadný 

Design je decentní, jak jen může být, ochrana zase maximální možná. Samozřejmě záleží na stylu vašeho používání zařízení a tom, v jakém prostředí se pohybujete. Kryt není nezničitelný a časem se na něm mohou ukázat nějaké ty vlásečnice nebo vrypy. Je ale pravda, že pořád lepší než na krytu než na telefonu. Cena 699 Kč je také přiměřená kvalitě produktu, kterou si i díky zajeté značce PanzerGlass můžete být jistí. Chcete-li tedy odolnou a spíše nenápadnou ochranu, která dá pořád vyniknout designu vašeho Galaxy S22 Ultra, je to vlastně jasná volba.

Kryt PanzerGlass HardCase Samsung Galaxy S22 Ultra koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.