Zavřít reklamu

Patříte mezi ty uživatele smartphonů, kteří jsou zásadně proti používání krytů kvůli jejich estetičnosti a umělému navyšování rozměrů, nebo dáváte přednost stylové ochraně zařízení před poškozením? S krytem PanzerGlass HardCase pro Galaxy S21 FE je vlastně jedno, do které skupiny patříte, protože dokáže uspokojit obě. 

Není třeba se hádat o tom, že ochranné kryty navyšují rozměry zařízení. Je to přece logické. Protože i něco váží, je to samozřejmě znát i na celkové váze zařízení. Tím ale obvykle výčet těch negativních vlastností končí. Tím hlavním je především ochrana zařízení, díky které ušetříte nemalé finance za následný servis, nebo nutnost používání nevzhledně poškozeného zařízení. PanzerGlass HardCase je navíc v mnoha ohledech praktický.

Transparentní HardCase 

Krytů je neskutečné množství typů, stejně jako jejich vzhledů. PanzerGlass HardCase se pak řadí mezi ty transparentní. Když přede mnou někdo podobné označení uvede, obvykle se mi zježí chlupy na těle, protože transparentní kryty mám spojené s těmi ošklivými a měkkými, které po čase zežloutnou a nejsou ani hezké, ani užitečné. Právě aby se recenzovaný kryt od této sorty distancoval, nese už ve svém názvu slovo HardCase, tedy pevné pouzdro.

Transparentní sice je, ale to zde znamená, že se jedná o bezbarvé průhledné provedení. Nemá tedy žádnou barvu, která by nějak měnila tu vašeho zařízení, a to zejména na jeho zadní straně. Kryt je pak vyroben z TPU (termoplastický polyuretan) a polykarbonátu, kdy je jeho převážná část vyrobena z recyklovaných materiálů. A už na krabičce se dočtete jeho hlavní přednosti.

Vojenská norma i bezdrátové nabíjení 

To nejdůležitější, co od krytu očekáváte, je pravděpodobně ochrana zařízení. Kryt PanzerGlass má certifikaci MIL-STD-810H, což je vojenská norma Spojených států amerických, která klade důraz na přizpůsobení environmentálního designu zařízení a testovacích limitů podmínkám, kterým bude zařízení vystaveno po celou dobu jeho životnosti.

Panzer Glass kryt 13

Další předností je kompatibilita s bezdrátovým nabíjením. Díky tomu nemusíte kryt před takovým nabíjením ze zařízení sundávat. Výrobce pak upozorňuje i na to, že jeho použitý materiál má tu vlastnost, že nežloutne, na což jsme naráželi výše. Můžete mít tedy jistotu, že kryt bude stále vypadat tak dobře, jako po prvním dni používání. Nechybí ani antibakteriální úprava podle IOS 22196, která zahubí na 99,99 % známých bakterií.

Snadná manipulace 

Po vyndání krytu z jeho balení máte na něm nakresleno, a vysvětleno, jak jej máte na telefon nasadit i jej z něho sundat. Vždy je třeba začínat u prostoru u fotoaparátů. Je tomu proto, že je tam samozřejmě kryt nejpružnější, jinak je totiž poměrně tuhý, což je ale logické už z jeho názvu. Poprvé si možná budete počínat trochu neohrabaně, pokud ale budete kryt sundávat a nandávat častěji, je to pak brnkačka.

Vzhledem ke své antibakteriální povrchové úpravě obsahuje kryt fólii, kterou je třeba sloupnout. Je jedno, jestli to uděláte před nebo po nasazení krytu. Spíše si hlídejte, abyste hned nesáhli na jeho vnitřní stranu a nezanechali na ní otisky prstů. Po vybalení krytu je ten totiž na otisky a prachová smítka jako magnet, a vzhledem k jeho tranparentnosti je pak na vnitřní straně skutečně všechno vidět. Z vnější strany to nevadí, tam se s tím tak nějak počítá a snadno jej zde otřete třeba o triko.

Prostupy a výstupy 

Kryt obsahuje veškeré důležité prostupy pro USB-C konektor, reproduktory, mikrofony a kamery i LED. Tlačítka hlasitosti a tlačítko displeje jsou kryté, takže je mačkáte přes výstupky, kdybyste se chtěli dostat k SIM, musíte kryt sundat. Pokud vás štvalo, jak se Galaxy S21 FE kolébá při práci na rovné ploše, tak kryt díky své tloušťce toto zcela vymezí. Držení zařízení v krytu je pak jisté, protože nijak neklouže.

Pokud pomineme nadměrné ulpívání otisků prstů na zadní straně krytu, prakticky není co kritizovat. Design je tak decentní, jak jen může být a ochrana zase maximální, co ve stejné cenové relaci seženete. Ostatně ona cena krytu je 699 Kč, což je na jeho vlastnosti určitě přijatelná částka. Pokud pak máte na svém zařízení ochranné sklo (třeba to od PanzerGlass), tak si vzájemně nijak nepřekáží. Kryt je k dispozici třeba i pro celou řadu Galaxy S22.

PanzerGlass Hardcase pro Galaxy S21 FE koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.