Zavřít reklamu

Někdy prostě něco nefunguje podle vašich představ. Než ale začnete proklínat samotné zařízení nebo jeho výrobce, zkuste si zkontrolovat, jestli nemáte jen něco špatně nastaveno. Mohou to být prkotiny, za které může třeba jen nadstavba Androidu. Samozřejmě i zde platí univerzální návod typu: Zkoušeli jste to vypnout a zapnout?

Na ten se ale soustředit nebudeme. Je to logický první krok, který může ale také nemusí pomoci. Ostatně ještě před vypnutím a zapnutím samotného zařízení se hodí zavřít všechny spuštěné aplikace. Ani pak ale pořád nemusíte mít vyhráno. Tento návod je psán v kombinaci s telefonem Galaxy S21 FE 5G s Androidem 12 a nadstavbou One UI 4.1.

Nefunguje rychlé nabíjení 

Pokud nabíjíte telefony Samsung Galaxy, vidíte na zamčené obrazovce jeho průběh. Je-li k dispozici rychlé nabíjení, jste o tom také informováni, ať už se jedná o to drátové nebo bezdrátové. Pokud ale váš telefon rychlým nabíjením disponuje a nezobrazuje jej, pravděpodobně jej máte vypnuté. 

 • Otevřete Nastavení. 
 • Zvolte nabídku Péče o baterii a zařízení. 
 • Vyberte volbu Baterie. 
 • Sjeďte úplně dolů a dejte Další nastavení baterie. 
 • Zde byste v sekci Nabíjení měli mít povoleno jak Rychlé nabíjení, tak Rychlé bezdrátové nabíjení. Pokud tomu tak není, zapněte je. 

Máte-li tato nastavení povolena, ale váš telefon se pořád nabíjí pomalu, je nutné zkontrolovat především používaný adaptér. Telefony Samsung Galaxy považují vše nad 12 W za rychlé nabíjení a také vás o tom na displeji po zapojení nabíjení informují. Abyste tohoto dosáhli, potřebujete takový adaptér, který tyto hodnoty převyšuje.

Telefon se nenabije nad 85 % 

Nemusíte se hned obávat toho, že se nějakým způsobem degradovala kondice baterie vašeho zařízení, ani že v průběhu noci došlo při zapojení nabíječky k nějakému nečekanému problému. Pravděpodobně se jedná jen o zapnutou funkci Chránit baterii. Ta je v telefonech Galaxy přítomna z toho důvodu, aby se prodloužila životnost baterie. Jenže někdy vás čeká skutečně náročný den a nechcete se tímto omezovat.

Funkci deaktivujete v Nastavení -> Péče o baterii a zařízení -> Další nastavení baterie, kde sjedete úplně dolů. Pokud však máte funkci vypnutou a baterie se stejně nedokáže nabít na více procent, je problém samozřejmě jinde. Pokud nepomůže změna nabíjecího kabelu ani adaptéru, musíte vyhledat servis.

Aplikace nejsou ve správném pořadí 

Ve většině telefonů s Androidem jsou aplikace po otevření menu řazeny abecedně. I když se to může zdát být logické, Samsung v základním nastavení řadí aplikace v menu podle toho, jak je do zařízení instalujete. Pokud ale přece jen dáváte přednost abecedně seřazenému seznamu, je postup změny poměrně jednoduchý. 

 • Přejetím prstu po domovské obrazovce směrem vzhůru otevřete menu. 
 • Klepněte na ikonu tří teček v pravém horním rohu. 
 • Vyberte nabídku Třídit. 
 • Následně už jen zvolte Abecední pořadí. 

Nastavení si vaši volbu bude pamatovat, takže kdykoli se do menu vrátíte, budete jej mít tak, jak jste si sami určili.

Nefunguje aplikace fotoaparátu 

Fotoaparát se stal jednou z nejdůležitějších součástí chytrého telefonu, takže pokud přestane fungovat, je to velký problém. Pokud se tak stane, můžete vyzkoušet několik variant postupu. Předně tedy zkontrolujte, zda lze fotoaparát používat v jiných aplikacích. Otevřete Instagram, Snapchat nebo jakoukoli jinou aplikaci, která umí používat fotoaparát, a zkontrolujte, zda v ní funguje. Pokud Fotoaparát stále nefunguje, zjistěte, zda jej nepoužívá jiná aplikace na pozadí.

Přijdete na to tak, že v pravém horním rohu bude zelená tečka. Pokud tomu tak je, otevřete Panel rychlého spuštění a na zvětšenou ikonu klepněte. Uvidíte, která aplikace si fotoaparát nárokuje a ukončete ji z multitaskingu. Pokud ani to nepomůže a aplikace pořád fotoaparát blokuje, odinstalujte ji, a poté popřípadě znovu nainstalujte.

Pokud aplikace, která k fotoaparátu přistupovala, byla tím důvodem, proč jste aplikaci nemohli otevřít, máte svůj problém opraven. Pokud pak můžete fotoaparát používat v aplikacích třetích stran, ale stále nemůžete používat aplikaci fotoaparátu Samsung, můžete zkusit ještě něco jiného. 

 • Podržte na ikoně aplikace Fotoaparát dlouze prst. 
 • V okně v pravém horním rohu klikněte na „i“. 
 • Sjeďte úplně dolu a vyberte nabídku Úložiště. 
 • Zde zvolte Vymazat data. 
 • Klepněte na OK. 

Jestli ani po tomto kroku aplikace nefunguje, můžete ještě zkusit vyhledat aktualizace, popřípadě titul opět smazat a znovu nainstalovat z Galaxy Storu.

Související články

Dnes nejčtenější

.