Zavřít reklamu

Pokud potřebujete ochránit své mobilní zařízení, nabízí se k tomu dva způsoby. Prvním je samozřejmě kryt, pokud ale ten není flipový, samozřejmě nekryje displej smartphonu. Proto jsou zde ještě ochranná skla. To od společnosti PanzerGlass pro Galaxy S21 FE pak patří mezi špičku. 

Samozřejmě seženete levnější řešení, a to i od ověřených značek, stejně tak ale narazíte na dražší. Hned v úvodu je však třeba říci, že i když mi rukama prošla už pěkná řádka skel od různých společností, a to také na různá zařízení, skla PanzerGlass patří mezi to nejlepší, co si k ochraně displejů smartphonu můžete pořídit.

Balení obsahuje vše důležité 

Pokud si sklo aplikujete na smartphone v domácích podmínkách, potřebujete k tomu několik základních náležitostí. Vyjma samotného skla se jedná ideálně o hadřík napuštěný alkoholem, čistící hadřík a samolepku na odstranění prachu. V těch nejlepších možných případech najdete v balení ještě výlisek k přesnému ustavení zařízení. Ten zde ale nehledejte.

Při aplikaci skla na displej má mnoho uživatelů časté obavy z toho, že se jim to nepovede. V případě skla PanzerGlass ale nejsou tyto obavy úplně na místě. Hadříkem napuštěným alkoholem totiž dokonale očistíte displej zařízení tak, aby na něm nezůstal jediný otisk prstu a jakékoli nečistoty. Čistícím hadříkem jej pak vyleštíte k dokonalosti, a když se na displeji bude nacházet ještě nějaké smítko prachu, jednoduše ho odstraníte přítomnou samolepkou.

Aplikování skla je jednoduché 

Na vnitřní straně balení máte přesný popis toho, jak máte postupovat. Po vyčištění displeje je tedy nutné sejmout ze skla zadní jeho vrstvu, která je ostatně označena číslem jedna. Jde o skutečně tvrdý plast, který zajišťuje ochranu skla v balení, ale i po jeho vyjmutí. Samozřejmě po sundání první vrstvy je třeba sklo následně aplikovat na zařízení.

Panzer Glass sklo 9

Prakticky se můžete orientovat jen podle umístění čelní kamery, protože jiné záchytné body na přední straně telefonu nejsou. Proto doporučuji rozsvítit displej a ideálně jej ještě nastavit na delší dobu zhasnutí, abyste si mohli dát na čas a sklo ideálně polohovali. Stačí jej vlastně na displej jen položit. Osobně jsem začínal právě u kamery a sklo pokládat směrem ke konektoru. Bylo zde pěkně vidět, jak postupně k displeji přiléhá.

Následný krok spočívá ve vytlačení bublin. Chce to tedy prsty tlačit sklo k displeji směrem od horní k jeho spodní straně. Poté už můžete sloupnout fólii číslo dva a zkontrolovat, jak se dílo podařilo. Na fotografiích to není vidět, ale pár bublinek mi mezi sklem a displejem přece jen zůstalo.

Panzer Glass sklo 11

V návodu je popsáno, že v takovém případě máte sklo v místě, kde jsou bubliny, opatrně nadzvednout a znovu jej k displeji přiložit. Protože se v mém případě nejednalo o nijak hrozné velikosti bublin, tak jsem se o tento krok ani nepokoušel. Nicméně o pár dní později jsem zjistil, že bubliny jsou pryč. Postupným používání telefonu a tím, jak ještě sklo pracovalo, dokonale přilnulo a teď je naprosto dokonalé bez jediného defektu v podobě, byť sebemenší bublinky.

Neviditelný ochránce 

Na používání je sklo velice příjemné a na dotek nepoznám rozdíl, jestli mi prst jezdí po nějakém krycím skle, nebo přímo displeji. Ani jsem nebyl nijak nucen jít do Nastavení -> Displej a zapnout zde volbu Dotyková citlivost (zvýší citlivost displeje na dotyky právě s ohledem na fólie a skla), takže zařízení používám bez této možnosti. I když jsou pak jeho hrany 2,5D, je pravda, že jsou trošku ostřejší a dokázal bych si představil hladší přechod. Nečistoty se kolem ale nijak razantně nechytají. Samo sklo je tlusté pouhé 0,4 mm, takže opravdu nemusíte mít strach z toho, že by nějak ničilo design zařízení, ani z toho, že by to mělo nějaký vliv na jeho celkovou váhu.

Panzer Glass sklo 12

Nezpozoroval jsem ani, že by jakýmkoli způsobem trpěl jas displeje, a to ani na slunečním světle, takže i v tomto ohledu panuje maximální spokojenost. Právě toto pak bývá častým neduhem různých a zejména lacinějších skel, takže i pokud je to vaše obava, je v tomto případě bezpředmětná. Z dalších specifikací je také důležitá tvrdost 9H, která říká, že tvrdší je už jen diamant. Sklu to zaručuje odolnost nejen proti nárazu ale i poškrábání, a taková investice do příslušenství je samozřejmě méně nákladná než si pak nechat měnit displej v servisu. Ve stále přetrvávající covidové době oceníte i antibakteriální úpravu podle ISO 22196, která hubí 99,99 % známých bakterií.

Case friendly 

Pokud používáte na svém Galaxy S21 FE kryty, a to zejména ty společnosti PanzerGlass, je s nimi sklo plně kompatibilní, tedy nijak krytům nepřekáží, stejně jako ty nepřekáží samotnému sklu (osobně používám toto také od PanzerGlass). Po 14 dnech používání na něm nejsou patrné ani žádné mikro vlásečnice, takže na telefonu vypadá stejně jako první den jeho aplikace. Za cenu 899 Kč tedy kupujete skutečnou kvalitu, která zajistí naprostou bezpečnost vašeho displeje bez snížení komfortu používání zařízení. K dispozici je pak široká škála variant pro mnoho telefonů, kdy se podle toho mírně liší i cena skla Stačí se podívat na celou nabídku třeba tady. 

Sklo PanzerGlass Edge-to-Edge Samsung Galaxy S21 FE můžete koupit například zde

Dnes nejčtenější

.