Zavřít reklamu

Letošní vývojářská konference Google I/O přinesla mnoho zajímavých oznámení, včetně telefonů Pixel 6a, Pixelu 7 a 7 Pro, hodinek Pixel Watch nebo nástroje pro odstraňování osobních údajů z vyhledávání. Kromě toho technologický gigant představil řadu zásadních změn ve svém obchodě Google Play, z nichž by měli těžit jak vývojáři, tak uživatelé.

První novinkou v Google Play je portál Google Play SDK index, který obsahuje více než 100 nejpoužívanějších komerčních sad vývojářských nástrojů. Seznam vyzdvihuje statistiky, jako je počet aplikací, které je používají, nebo důležité podrobnosti jako požadovaná oprávnění.

Google také již brzy chystá přesun podpisových klíčů do služby Cloud Key Management, kde budou uloženy ještě bezpečněji. Kromě toho budou vývojáři moci přejít každý rok na nové podpisové klíče z Play Console jako preventivní opatření pro případ, že by došlo k narušení zabezpečení. Pokud budou aplikace potřebovat větší zabezpečení, nové rozhraní Play Integrity je navrženo tak, aby detekovalo provoz z pirátských nebo modifikovaných aplikací nebo pocházející z rootovaných či jinak ohrožených zařízení.

Oznámena byla také velká aktualizace nástroje Android vitals, který se používá pro měření stability aplikací. Update přinese nové rozhraní Developer Reporting, které zpřístupní data z Android vitals pro vlastní analýzu a nástroje. Podporu pro nové rozhraní přidává také Firebase Crashlytics, takže vývojáři budou mít více možností, jak analyzovat uživatelské zkušenosti a zprávy o selhání. Nová verze rozhraní In-app Updates nyní dává vývojářům možnost reagovat na aktualizace do 15 minut od vydání nové verze (dosud to bylo až 24 hodin). Rozhraní nyní obsahuje dialogové okno „Co je nového“, prostřednictvím nějž mohou vývojáři uživatelům dát vědět více o updatu, který právě stahují.

Další změnou je rozšíření vlastních záznamů v obchodu na 50 na jednu aplikaci, přičemž každý může mít unikátní přímé odkazy a analytiku. Vývojáři mohou také získat bezprostřednější výsledky ze Store listing experiments, aby viděli, jak si změny vedou. Aby se zjednodušil proces nastavování a spravování přímých odkazů, bude brzy spuštěna nová stránka Play Console, která shromáždí výukové zdroje a nástroje na jednom místě.

Ve snaze zpřístupnit více způsobů, jak pracovat s rozpočty zákazníků, mohou nyní vývojáři nastavit ultranízké ceny se základem 5 centů v USA nebo ekvivalent na jakémkoli trhu. Vylepšení se dočkalo i předplatné, kdy je nyní možné kombinovat více plánů v rámci předplatného bez nutnosti vytvářet nová SKU pro každou kombinaci. Vývojáři budou mít také možnost aktualizovat ceny pro nové předplatitele a ponechat ceny nezměněné pro ty stávající. A konečně, do Google Play přibude nové rozhraní In-App Messaging, které bude sloužit k oznamování, že platby uživatelů byly zamítnuty. Prostřednictvím těchto oznámení uživatelé s větší pravděpodobností vyřeší svůj problém nebo aktualizují svou platební metodu, aby jim předplatné zůstalo.

Související články

Dnes nejčtenější

.