Zavřít reklamu

Společnost Google ve středu večer na své vývojářské konferenci I/O představila nový nástroj, pomocí kterého můžete odstranit své osobní údaje z výsledků vyhledávání. Google samozřejmě i doposud nabízel možnost nechat odstranit své osobní údaje nebo veškeré výsledky vyhledávání, ovšem proces, kterým jste museli projít, byl velmi zdlouhavý a řada uživatelů si to kvůli němu mohla rozmyslet. Nyní je vše násobně jednodušší a vymazání vašich údajů z výsledků vyhledávání na Google je otázkou pár kliknutí. Je však velmi důležité podotknout, a to zejména pro méně zkušené uživatele, že díky této funkci dojde pouze k odstranění stránek, na kterých jsou vaše údaje z výsledků vyhledávání, vaše údaje budou na těchto stránkách i nadále.

„Když vyhledáváte na Googlu a najdete o sobě výsledky, které obsahují vaše telefonní číslo, domácí adresu nebo e-mailovou adresu, budete moci rychle požádat o jejich odstranění z Vyhledávání Google – hned jak je najdete,“ uvádí Google v příspěvku na oficiálním blogu společnosti. „S tímto novým nástrojem můžete několika kliknutími požádat o odstranění svých kontaktních údajů z Vyhledávání, a také budete moci snadno sledovat stav těchto žádostí o odstranění. Je důležité si uvědomit, že když obdržíme žádosti o odstranění, vyhodnotíme veškerý obsah na webové stránce, abychom zajistili, že neomezujeme dostupnost dalších informací, které jsou obecně užitečné, například ve zpravodajských článcích,“ dodává Google ve svém blogovém příspěvku.

Během samotné konference I/O okomentoval tento nástroj Ron Eden, produktový manažer skupiny Google pro vyhledávání a vysvětlil, že žádosti o odstranění budou vyhodnocovány jak pomocí algoritmů, tak také ručně za pomoci zaměstnanců Google. Samotný nástroj a funkce s ním související bude uveden v následujících měsících.

Související články

Dnes nejčtenější

.