Zavřít reklamu

Společnost Oppo teprve minulý měsíc uvedla svůj první ohebný smartphone Oppo Find N na trh, ovšem to pouze v Číně, a už se dozvídáme o další novince v tomto segmentu smartphonů. Protože Find N vychází z modelu Galaxy Z Fold3, tak se nyní zdá, že se Oppo chystá na rozšíření portfolia v podobě modelu véčkové konstrukce přímo směřovaného proti řadě Galaxy Z Flip. 

A samozřejmě také proti Huawei P50 Pocket nebo Motorole Razr. Magazín 91Mobiles uvádí, že Oppo uvede na trh skládací telefon véčkové konstrukce, přičemž se u něho zaměří na to, aby byla tato technologie cenově dostupnější a tím také přístupnější širšímu okruhu uživatelů. Očekává se, že se toto zařízení dostane na trh už někdy ve třetím čtvrtletí tohoto roku, a až přijde, mohlo by stát ještě méně než nyní už poměrně dobře dostupný Samsung Galaxy Z Flip3 (alespoň vzhledem k použité technologii).

Zpráva nezmiňuje žádné možné názvy telefonu, ale pravděpodobně by měl ten spadat pod řadu Oppo Find, stejně jako Find N. Jeho problém však může být v tom, že v Q2, tedy v létě, Samsung představí novou generaci svých skládaček. Pokud bude společnost pokračovat v agresivním cenovém trendu, tak by Oppo se svým modelem nemuselo mít na růžích ustláno. Nicméně podle uvedené zprávy společnost skládačkám věří, protože kromě tohoto „flipového“ telefonu by měla pracovat i na dalším skládacím modelu, a to už přímém nástupci Find N.

Mnozí považují skládací zařízení za budoucnost technologie přítomné v chytrých telefonech, ale většinou se shodneme na tom, že potřebuje ještě hodně vylepšení. Ačkoli jsme jistě viděli mnoho zajímavých tvarových faktorů, jako třeba třikrát skládané nebo „rolované“ telefony, zatím jsou zde přítomné dva trendy. Ty do značné míry zpopularizoval právě Samsung, čímž získal značný náskok před svou konkurencí. Jak však ukázala společnost Oppo s modelem Find N, pořád je zde dostatek prostoru pro inovace. Jedno je ale zřejmé, kdo nenaskočí do tohoto rozjetého vlaku včas, bude později litovat. 

Související články

Dnes nejčtenější

.