Zavřít reklamu

Samsung uvedl na scénu verzi 4.0 svého úložiště UFS (Universal Storage Standard), které používá řada smartphonů, tabletů a jiných mobilních zařízení. Korejský technologický obr slibuje, že nový standard oproti stávajícímu UFS 3.1 přinese „obrovské“ zlepšení rychlosti a efektivity. Do hromadné produkce má vstoupit ve třetím kvartálu letošního roku.

Zmíněné datum naznačuje, že jako první by UFS 4.0 mohly dostat buď chystané ohebné telefony Galaxy Z Fold4 a Z Flip4 nebo příští vlajková řada Samsungu Galaxy S23. Samozřejmě to ale nakonec může být jinak a uvedená zařízení mohou ještě disponovat „starým“ UFS 3.1. Ať tak či onak, vypadá to, že androidová zařízení budou velmi brzy podstatně rychlejší.

Podle Samsungu nabízí UFS 4.0 propustnost až 23,2 GB/s na jednu linku, což je ve srovnání s UFS 3.1 dvakrát více, a nové úložiště je tak „ideální pro 5G smartphony, které vyžadují obrovské množství zpracování dat“. Nová 7. generace technologie V-NAND má umožnit rychlost sekvenčního čtení až 4200 MB/s a sekvenčního zápisu až 2800 MB, což jsou také podstatně vyšší čísla než ta, která může nabídnout UFS 3.1.

Samsung podle svých slov vylepšil i efektivitu, tak aby mobilní zařízení s UFS 4.0 mohla vydržet déle a zároveň nabízet vyšší rychlost čtení a zápisu a vyšší propustnost. V této oblasti má být nový standard oproti stávajícímu o 46 % lepší. Řečí čísel nabízí UFS 4.0 sekvenční čtení 6 MB za jednotku mA, tedy miliampér. UFS 4.0 bude dostupné v kapacitách až 1 TB, což je předurčuje k použití ve vlajkových lodích Samsung Galaxy, jež se dodávají ve více konfiguracích úložiště. Samsung bude také spolupracovat s jinými výrobci, aby nový standard zpřístupnil například v automobilovém průmyslu či oblastech rozšířené a virtuální reality.

Telefony Samsung Galaxy S22 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.