Zavřít reklamu

Qualcomm na probíhajícím veletrhu MWC 2022 představil nový modem Snapdragon X70 5G, který se pyšní několika velmi zajímavými funkcemi. Mohly by jej používat telefony příští vlajkové řady Samsungu Galaxy S23 i jiné top modely roku 2023.

Nový modem Snapdragon X70 5G je postaven na 4nm výrobním procesu a bude integrován do čipsetu Snapdragon 8 Gen 2, který bude uveden na scénu později v tomto roce.

Zajímavé je na něm to, že disponuje stejnou rychlostí stahování jako předchozí generace modemů Snapdragon X65, X60, X55 a X50, a to tedy 10 GB/s. Místo zvyšování tohoto čísla Qualcomm modem vybavil několika pokročilými funkcemi a schopnostmi umělé inteligence. Společnost kromě toho uvádí, že Snapdragon X70 5G je jediným komplexním 5G radiofrekvenčním modemovým systémem na světě se zabudovaným AI procesorem. Tento procesor je zde mimo jiné proto, aby pomáhal s pokrytím signálu nebo adaptivním laděním antény pro až o 30 % lepší kontextovou detekci.

Snapdragon X70 5G mimoto nabízí rychlost odesílání dat 3,5 GB/s, díky technologii PowerSave Gen 3 o 60 % vyšší energetickou efektivitu a je také prvním komerčním 5G modemem na světě, který podporuje každé komerční pásmo od 500 mAh do 41 GHz.

Související články

Dnes nejčtenější

.