Zavřít reklamu

Jak si možná vzpomínáte, před několika měsíci Samsung představil světově první mobilní fotosenzor s rozlišením 200 MPx. I když ISOCELL HP1 zatím nepoužívá žádný smartphone, korejský obr podle všeho již pracuje na jeho nástupci.

Podle webu GalaxyClub, který cituje server SamMobile, vyvíjí Samsung další 200MPx senzor, a to ISOCELL HP3. I když o jeho specifikacích, tedy např. o velikosti pixelů, optickém formátu či podpoře nahrávání videa, v tuto chvíli není nic známo, mohl by přijít s různými vylepšeními.

Momentálně není ani známo, v jakých smartphonech by se nový snímač mohl objevit jako první. Zřejmě to nebude v chystaných ohebných telefonech Galaxy Z Fold4 a Z Flip4, jelikož první jmenovaný by měl používat 108MPx hlavní fotoaparát a u druhého v tomto směru tak velké vylepšení nelze očekávat. V éteru se také objevily zprávy, že 200MPx snímač bude používat příští nejvyšší vlajkový model Samsungu Galaxy S23 Ultra, není však jasné, jestli měly na mysli údajný ISOCELL HP3, ISOCELL HP1, nebo vlastně nějaký úplně jiný.

Pokud jde o ISOCELL HP1, ten bude podle všeho debutovat v Motorole Frontier a používat by jej měla i „supervlajka“ Xiaomi 12 Ultra. Jestli jím Samsung hodlá někdy osadit i vlastní smartphony, není v tuto chvíli známo.

Související články

Dnes nejčtenější

.