Zavřít reklamu

Jak známo, Samsung je světově největším výrobcem mobilních fotosenzorů a jeho senzory používá téměř každý výrobce smartphonů. V posledních několika letech společnost uvedla na scénu různé velké fotosenzory, včetně ISOCELL GN1 a ISOCELL GN2. Letos vyvinula další obří snímač, který je ale exkluzivně určen pro konkurenční značku.

Nový obří snímač Samsungu nese název ISOCELL GNV a podle všeho jde o modifikovanou verzi zmíněného senzoru ISOCELL GN1. Má velikost 1/1.3“ a jeho rozlišení je s největší pravděpodobností také 50 MPx. Bude sloužit jako hlavní fotoaparát „vlajky“ Vivo X80 Pro+ a disponuje gimbalu podobným systémem optické stabilizace obrazu (OIS).

Vivo X80 Pro+ má mít tři další zadní fotoaparáty včetně 48 nebo 50MPx „širokáče“, 12MPx teleobjektivu s 2x optickým přiblížením a OIS a 8MPx teleobjektivu s 5x optickým zoomem a OIS. Telefon má být schopný pomocí hlavního fotoaparátu nahrávat videa v rozlišení 8K a až ve 4K při 60 fps pomocí ostatních fotoaparátů. Jeho přední kamerka má mít rozlišení 44 MPx.

Smartphone bude také používat proprietární obrazový procesor Vivo s názvem V1+, který čínský smartphonový obr vyvinul ve spolupráci se společností MediaTek. Tento čip má u snímků pořízených za horších světelných podmínek zajistit o 16 % vyšší jas a o 12 % lepší vyvážení bílé.

Ani v ostatních oblastech nemá být Vivo X80 Pro+ žádným „ořezávátkem“. Podle všeho se bude chlubit Super AMOLED displejem s úhlopříčkou 6,78 palců, rozlišením QHD+ a variabilní obnovovací frekvencí s maximem 120 Hz, až 12 GB operační a až 512 GB vnitřní paměti, odolností podle standardu IP68, stereo reproduktory a baterií s kapacitou 4700 mAh a podporou 80W rychlého drátového a 50W rychlého bezdrátového nabíjení.

Související články

Dnes nejčtenější

.