Zavřít reklamu

Když Xiaomi v prosinci představovalo svou novou vlajkovou řadu Xiaomi 12, očekávalo se, že vedle modelů 12X, 12 a 12 Pro bude uveden na scénu také model 12 Ultra, který by měl přímo konkurovat Samsungu Galaxy S22 Ultra. To se však nestalo a v „zákulisí“ se poté začalo mluvit o tom, že dorazí až v březnu. Ani tehdy jej však Xiaomi neodhalilo, načež se začalo spekulovat o třetím čtvrtletí. Tak dlouho však fanoušci čínské značky podle všeho čekat muset nebudou, protože nyní do éteru pronikla upoutávka, která prozrazuje, že očekávaný smartphone bude představen již zanedlouho.

Xiaomi 12 Ultra bude podle údajné oficiální upoutávky, kterou zveřejnil známý leaker Ben Geskin, uvedeno na (čínskou) scénu 10. května. Upoutávka kromě toho potvrzuje, že „supervlajku“ bude pohánět příští vlajkový čipset Qualcommu Snapdragon 8 Gen 1+. I když poutač vypadá přesvědčivě, není jasné, jestli je pravý, jelikož na něm není vyobrazen samotný telefon.

Xiaomi 12 Ultra dostane podle dostupných úniků do vínku 6,73palcový E5 AMOLED displej s rozlišením 2K a 120Hz variabilní obnovovací frekvencí, keramická záda, až 16 GB operační paměti a 512 GB vnitřní paměti, trojitý fotoaparát s rozlišením 50, 48 a 48 MPx (druhý bude podle všeho „širokáč“ a třetí má disponovat teleobjektivem s 5x optickým přiblížením) a baterii s kapacitou 4900 mAh a podporou 120W rychlého nabíjení. Nabízet se má v bílé a černé barvě. Mezinárodní trhy se telefonu podle všeho dočkají minimálně s několikatýdenním zpožděním.

Řadu telefonů Xiaomi 12 s Xiaomi Watch S1 zdarma koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.