Zavřít reklamu

Galaxy Z Flip3 je zatím nejúspěšnějším skládacím telefonem na trhu. Technicky vzato není Z Flip3 zdaleka tak ambiciózní jako Galaxy Z Fold3, ale díky relativně nízké ceně a kompaktnímu designu se už půl roku prodává skutečně dobře. A jeho nástupce to nemusí mít nijak lehké. 

Otázkou totiž je, jestli se pokračovateli předběžně pojmenovaného jako Galaxy Z Flip4 podaří udržet na špičce „ohebného“ trhu. Samozřejmě je to dost možné, ale jistě k tomu bude potřebovat výrazné vylepšení. Galaxy Z Flip3 je díky svému skládacímu displeji a důmyslnému designu jedním z technologicky nejvyspělejších telefonů na trhu. Rozhodně však není nejvýkonnějším dostupným telefonem a jeho systém dvou fotoaparátů je vzhledem k samotné ceně telefonu jednoduše podprůměrný, protože senzory fotoaparátu zaostávají i za levnějšími telefony Galaxy. Dalo by se tak říci, že zde platíte spíše za koncept než za výbavu. 

Fotoaparáty jsou to hlavní 

Galaxy Z Flip3 je vybaven 12MPx primárním snímačem s Dual Pixel PDAF, OIS a světelností f/1,8 a 12MPx ultraširokoúhlým snímačem, který postrádá jak PDAF, tak OIS a jeho světelnost je f/2,2. Selfie kamera má rozlišení 10 MPx a f/2,4. Telefon dokáže nahrávat videa v rozlišení 4K při 60 snímcích za sekundu v případě použití hlavní kamery a v rozlišení 4K při 30 fps u přední kamery.

I tyto 12MPx senzory jsou mezi vlajkovými loděmi Samsungu poměrně staré. Používaly je totiž dřívější řady vlajkových telefonů Galaxy, které mezitím přešly na snímače s vyšším rozlišením. Nevýhodou je i to, že Galaxy Z Flip3 postrádá teleobjektiv, i když novější zařízení střední třídy jej už postupně přejímají. Lidé sice tento telefon nekupovali kvůli fotoaparátům, rozhodně by si ale za své peníze zasloužili něco více.

Hranice se ale mají posouvat dál, a pokud Samsungu u třetí generace svého skládacího véčka nenašel dostatek prostoru ke kvalitní fotosoustavě, měl nyní dostatek času na to vše odladit tak, abychom se už v létě dočkali skutečně kvalitního kompaktního fotomobilu. Nemusí být hned nejlepší, může být ale lepší, než je nyní. O tom, že bychom se skutečného vylepšení měli opravdu dočkat, svědčí i fakt, že se objevují informace o vylepšení fotografické sestavy u většího modelu v podobě Galaxy Z Fold4, který by měl dostat teleobjektiv z řady Galaxy S22. Je tak pravděpodobné, že se Samsung na tuto oblast zaměřuje i u kompaktnější skládačky.

Další možná vylepšení 

Na kvalitu fotoaparátů uživatelé slyší, proto se na tomto poli pořád odehrává boj o to, kdo bude mít nejhezčí fotografie. Není to ale jediná oblast, kde by mohl Samsung vylepšovat. Jako další se přímo nabízí vnější displej, který by si zasloužil zvětšit a mohly by se mu přidat i plnohodnotnější funkce. A pak je zde samotný displej, u kterého by mohla společnost odstranit viditelnou drážku. Když se pak všechno toto spojí dohromady, je zde jasný prodejní trhák.

Samsung Galaxy Z Flip3 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.