Zavřít reklamu

Příští smartphone Samsungu s označením Fan Edition (FE) by mohl být představen v prvním týdnu příštího roku, pokud se tedy korejský technologický obr bude držet ročního plánu vydávání. I když je Galaxy S22 FE ještě poměrně daleko, už nyní se stává předmětem diskusí v mobilní branži, tak se pojďme podívat, co od něj vlastně můžeme očekávat.

Galaxy S22 FE bude zřejmě vypadat velmi podobně jako řada Galaxy S22, přesněji řečeno jako modely S22 a S22+. Pravděpodobně bude mít plochý displej s výřezem a poměrně tenkými rámečky. Velikost displeje by mohla být zachována, takže by měla mít 6,4“. Opět by se tedy jednalo o velikost posazenou mezi oba modely S22.

Pokud jde o hardware, Galaxy S22 FE by měl disponovat špičkovými čipsety z letošního roku. Konkrétně by jej mohl na některých trzích pohánět Exynos 2200 a na ostatních Snapdragon 8 Gen 1. V této souvislosti uveďme, že nedávno se v éteru objevily spekulace, že telefon by mohl (pravděpodobně na vybraných asijských trzích) používat čip Dimensity 9000. Podle známého leakera tomu tak ale nakonec nebude.

Je také možné předpokládat, že příští „budgetová vlajka“ Samsungu bude mít trojitý fotoaparát. Není nicméně pravděpodobné, že by šlo o stejnou fotosestavu (12+8+12 MPx), kterou korejský gigant použil v prvních dvou generacích. Můžeme jen doufat, že Galaxy S22 FE si vypůjčí některé prvky fotoaparátu z řady Galaxy S22. Telefon s označením Fan Edition by si jistě zasloužil alespoň 50MPx hlavní fotoaparát, který právě mají modely S22.

Téměř jisté je, že bude novinka těžit z dlouhé softwarové podpory Samsungu, stejně jako Galaxy A33 5G, Galaxy A53 5GGalaxy S21 FE. Ta těmto a dalším vybraným zařízením Galaxy garantuje čtyři upgrady Androidu a pět let bezpečnostních aktualizací. Pokud bude Galaxy S22 FE skutečně představen začátkem příštího roku, s největší pravděpodobností jej bude softwarově pohánět Android 13.

Cena Glaaxy S21 FE se mnohým zdála po jeho uvedení poměrně vysoká, protože na rozdíl od předchůdce jeho balení postrádalo jakékoli příslušenství kromě USB-C kabelu. Za 128GB verzi zaplatíte 18 990 Kč, za 256GB verzi 20 990 Kč. Dá se předpokládat, že novinka bude tyto ceny kopírovat.

Telefony řady Galaxy S koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.