Zavřít reklamu

Nedávno jsme informovali, že budoucí „budgetová vlajka“ Samsungu Galaxy S22 FE i telefony příští vlajkové řady Galaxy S23 by mohly přinést velké „čipové překvapení“. Podle některých neoficiálních zpráv by je totiž mohl (alespoň na některých trzích) pohánět čip od MediaTeku. Nyní se však v éteru objevila informace, která tyto zprávy popírá.

Podle známého leakera Yogeshe Brara Samsung o tom, že by v těchto zařízeních použil čip tchajwanského výrobce, neuvažuje. Galaxy S22 FE i telefony řady Galaxy S23 prý budou jako jejich předchůdce pohánět čipy Exynos a Snapdragon. Nedávné zprávy z Asie měly za to, že Galaxy S22 FE by mohl konkrétně používat (zřejmě na úkor Exynosu) aktuální vlajkový čip MediaTeku Dimensity 9000, u řady Galaxy S23 to pravděpodobně měl být jeho příští špičkový čipset.

Jaké čipy budou výše zmíněná zařízení nakonec pohánět, v tuto chvíli není jasné. Lze si představit, že korejský obr vymění čipy Qualcommu za ty od MediaTeku a značku Exynos nechá běžet dál, nebo by Exynos mohl na nějaký čas „odložit“. V posledních dnech se také spekuluje o tom, že by mohl vyvíjet nový čipset výhradně pro smartphony Galaxy. Jisté je, že čipy Samsungu mají dlouhodobě rezervy, a to jak ve výkonu, tak v efektivitě, a platí to i o jeho aktuálním vlajkovém čipsetu Exynos 2200.

Řadu Galaxy S22 koupíte například zde 

Související články

Dnes nejčtenější

.