Zavřít reklamu

Součástí nedávno vydané nadstavby One UI 4.1 je nová funkce chytré widgety, oficiálně česky tedy Chytré pomůcky, které uživatelům umožňují na telefonu používat více widgetů v jednom a šetřit tak místo na domovské obrazovce. Nyní tuto funkci začal Samsung vydávat pro tablety Galaxy s touto verzí nadstavby, včetně aktuální vlajkové řady Galaxy Tab S8.

Na standardním modelu Galaxy Tab S8 se položka chytrého widgetu nachází na prvním místě seznamu widgetů. Rozbalení odhalí tři velikosti, a to 2×2, 4×1 a 4×2. Widget s velikostí 2×2 není možné měnit, ostatní dva lze však rozšířit tak, aby pokrývaly celou šířku obrazovky. Dlouhé stisknutí seskupení zpřístupní všechny dostupné možnosti přizpůsobení pro aktuální widget a umožní jeho odstranění nebo přidání nového. Widgety lze stejně jako na telefonech nastavit tak, aby se automaticky otáčely a ukazovaly nejrelevantnější informace.

Jako na telefonech je také možné přejížděním doleva či doprava widgety procházet, přičemž indikátor ve spodní části ukazuje, kolik jich je dostupných. Chytré widgety jsou na tabletu velmi praktické, větší využití však přece jen najdou na zařízeních s menšími displeji, tedy telefonech. I tak je poměrně s podivem, že jsme se jich dočkali až nyní.

Tablety Galaxy Tab S8 koupíte například zde 

Související články

Dnes nejčtenější

.