Zavřít reklamu

Společnost Samsung představila s řadou Galaxy S22 a Galaxy Tab S8 i desetinovou aktualizaci uživatelského rozhraní Androidu 12 s názvem One UI 4.1. Přináší jemné vizuální změny ale také několik nových, sice nijak důležitých ale jistě zajímavých, funkcí. Jednou z nich jsou i inteligentní widgety. 

Chytrý widget, který se v češtině jmenuje Chytrá pomůcka, vám umožní používat více widgetů v jednom, díky čemuž si šetříte místo na své domovské obrazovce. Znamená to, že můžete na jedno místo přidat různé widgety stejné velikosti a přistupovat k nim přejetím prstu doleva nebo doprava. Můžete je ale také nastavit tak, aby se automaticky otáčely a zobrazovaly vám nejrelevantnější informace na základě vaší aktivity. Chytrá pomůcka vám také řekne, kdy je čas na to dobít sluchátka Galaxy Buds, ale i kdy je už čas na přípravu k události ve vašem kalendáři. Na minimu prostoru tak dostanete maximum informací. 

Jak přidat inteligentní widgety do telefonů Galaxy s One UI 4.1 

  • Podržte prst na domovské obrazovce. 
  • Klikněte na nabídku Nástroje. 
  • Nyní vyberte položku Chytrá pomůcka a vyberte libovolnou velikost widgetu podle svých preferencí. 
  • Následně klepněte na tlačítko Přidat a umístěte widget na domovskou obrazovku. 

Při prvotním přidáním může takový widget zobrazovat Počasí, Kalendář a Připomínky. Lze jej ale rozšířit o jakékoli další widgety, stejně jako mu blíže definovat vzhled. 

Chytrá pomůcka a jak ji upravit 

  • Na domovské obrazovce dlouze stiskněte widget Chytrá pomůcka. 
  • V rozbalovací nabídce vyberte Nastavení. 
  • Nyní zde vidíte seznam použitých widgetů. Dlouhým stisknutím položky seznamu můžete změnit pořadí widgetů nebo nějaký odstranit. 
  • Chcete-li do skupiny nějaký nový přidat, klikněte na Přidat pomůcku a vyberte widget ze seznamu. 

Chytrá pomůcka může widgety automaticky otáčet podle vaší aktivity, aby vám zobrazila ty nejrelevantnější informace. Tato funkce je ve výchozím nastavení zapnutá, ale pokud se vám její chování nelíbí, můžete ji zde vypnout. Můžete dokonce změnit vzhled a chování každého jednotlivého widgetu sady dlouhým jeho stisknutím a volbě Nastavení aktuální pomůcky. Je zde na výběr z určení barvy pozadí, průhlednosti atd. 

Související články

Dnes nejčtenější

.