Zavřít reklamu

Jihokorejský gigant Samsung v minulém týdnu představil trio nových tabletů Galaxy Tab S8 s obrovským potenciálem. Novinky staví na dobrých základech předchozích generací a přinášejí řadu parádních změn, které s jistotou potěší i ty nejnáročnější uživatele. Pojďme se tedy těmto modelům podívat na kloub.

Trojice tabletů s řadou možností

Jak už jsme nakousli výše, konkrétně na trh zavítaly hned tři varianty – Galaxy Tab S8, Galaxy Tab S8+ a Galaxy Tab S8 Ultra. Ty se od sebe vzájemně odlišují nejen velikostí displeje, ale také zpracováním a některými možnostmi. Aby toho ale nebylo málo, tak u každého modelu si ještě můžeme vybrat mezi standardní verzí s Wi-Fi, nebo sáhnout po variantě s podporou rychlého připojení skrze 5G.

002_galaxytabs8_series_family_kv-1

Ať už jsou rozdíly mezi jednotlivými modely jakékoliv, jedno je jasné. Samsung se letos skutečně vytáhl a poskytl nám vskutku zajímavé tablety, které dokážou znatelně usnadnit práci nebo se postarat o hodiny trvající zábavu. Navíc nezáleží ani na tom, zdali preferujete tablet kompaktnějších rozměrů, nebo naopak.

Displej a tělo

Samozřejmě vůbec nejdůležitější součástí tabletu jako takového je jeho displej. Samsung v tomto případě rozhodně nešetřil a celé trio obdaroval obrazovkami se 120Hz obnovovací frekvencí, díky čemuž je zobrazovaný obsah podstatně živější a plynulejší. Zatímco základní Galaxií Tab S8 nabízí 11“ TFT displej s rozlišením 2560 x 1600 pixelů a jemností 276 PPI, Galaxy Tab S8+ to pak posouvá ještě o něco dál, kdy konkrétně potěší svým 12,4“ Super AMOLED displejem s rozlišením 2800 x 1752 pixelů a jemností 266 PPI. To nejlepší pak do vínku dostal model Galaxy Tab S8 Ultra. U něj se uživatelé mohou radovat z 14,6“ Super AMOLED panelu s rozlišením 2960 x 1848 pixelů.

Určitě také nesmíme zapomenout zmínit samotné tělo v grafitovém nebo stříbrném provedení. Jihokorejská společnost v tomto případě vsadila na pevný hliník Armor Aluminum, díky čemuž jsou nové tablety o 40 % odolnější vůči ohybu a o 30 % před poškrábáním. I navzdory vylepšením v oblasti odolnosti se Samsung může pyšnit nezpochybnitelným faktem. Tablety série Galaxy Tab S8 jsou totiž nejodolnějšími, nejtenčími a největšími v historii produktové řady.

Výkon a úložiště

Ani sebelepší tablet se bez výkonného čipu neobejde. Přesně z tohoto důvodu Samsung vsadil na moderní čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, který se pyšní 4m výrobním procesem a osmijádrovým procesorem. V tomto ohledu je samozřejmě nesmírně důležitá i operační paměť. Tablety Galaxy Tab S8 a Galaxy Tab S8+ proto nabízejí 8GB paměť v kombinaci se 128GB úložištěm, kdežto Galaxy Tab S8 Ultra jde se svými 8/12 GB paměti a 128/256GB úložištěm ještě o něco dál. Samozřejmě ani u letošní řady nechybí možnost rozšíření kapacity prostřednictvím microSD karty o až 1 TB místa.

Jako stvořený pro kreativce

Vylepšení se dočkalo i dotykové pero S Pen, které znatelně rozšiřuje uživatelské možnosti. Uživatel jej může využít hned několika nejrůznějšími způsoby. Dokáže totiž znatelně usnadnit práci s videem, zpříjemní psaní poznámek, nebo poslouží pro talentované umělce, kteří mohou v sekundě svůj Galaxy Tab S8 proměnit v digitální plátno. Osobně jako obrovské plus vnímám exkluzivní partnerství mezi Samsungem a společností Clip Studio Paint. V takovém případě lze ze smartphonu udělat digitální barevnou paletu, zatímco tablet se stane již zmiňovaným plátnem.

samsung galaxy tab s8 ultra

Z nových možností nové řady se mohou ostatně radovat i influenceři a vlogeři, jejíchž pozornost si pravděpodobně upoutají vylepšené objektivy. Tablety si totiž poradí s natáčením videozáznamů v až 4K rozlišení, nezávisle na tom, zdali použijete přední či zadní kameru. Konkrétně na zádech najdeme 13Mpx senzor s funkcí automatického ostření v kombinaci s 6Mpx ultraširokoúhlým objektivem, kdežto roli přední kamery zastává 12Mpx ultraširokoúhlý objektiv. To se však týká jen prvních dvou modelů. Galaxy Tab S8 Ultra je sice vybaven stejným duálním zadním fotoaparátem, avšak vepředu nabízí 12Mpx širokoúhlý a 12Mpx ultraširokoúhlý objektiv.

Zároveň přichází zajímavá funkce s názvem Selfie Video (dostupná v nativní aplikaci Záznam obrazovky). Již brzy navíc bude dostupná profesionální aplikace LumaFusion’s, která uživateli znatelně usnadní editaci videí s podporou dotykového pera S Pen.

Podpora multitaskingu

Samsung má také obrovský podíl na optimalizaci multitaskingu na tabletech, což nová řada posouvá ještě o něco dál. Celý displej lze totiž rozdělit do hned několika oken s variabilními velikostmi, kde si už jen stačí připnout potřebné aplikace a hurá do práce. Současně tak budeme moci například brouzdat internetem, připravovat prezentaci v PowerPointu a telefonovat s kolegou prostřednictvím Google Duo.

Jihokorejský gigant se tentokrát zaměřil i na komunikaci, která je v době globální pandemie důležitější než kdy dřív. Pro tyto účely se spojil s Googlem a společnými silami vylepšili systém videohovorů a sdílení multimediálního obsahu v reálném čase, o což se hravě postará již zmiňovaná aplikace Google Duo. To pak jde ruku v ruce s uvedeným multitaskingem. Při videokonferencích navíc Galaxy Tab S8 potěší díky propracovanému softwaru pro automatickou tvorbu kompozice a ostření. Tablet se tak sám postará o to, aby byla kamera vždy zaostřena na uživatele, případě tak, aby byly v záběru vidět všechny přítomné osoby.

Hodiny zábavy

V závěru také určitě nesmíme zapomenout zmínit parádní vlastnost související s baterií. Všechny tři tablety totiž podporují superrychlé nabíjení Super Fast Charging 2.0 a dokážou si tedy poradit s až 45W adaptérem, díky čemuž lze Galaxy Tab S8 dobít do 100% již za pouhých 80 minut. Aby toho nebylo málo, tak půjde tablet využít i jako powerbanku pro telefony Galaxy S22. V takovém případě postačí propojit obě zařízení USB-C kabelem.

galaxy tab s8 plus

Dostupnost a cena

Nové tablety Samsung Galaxy Tab S8 si momentálně můžete předobjednat z oficiálního webu www.samsung.cz nebo u autorizovaných prodejců. V takovém případě navíc k modelům Galaxy Tab S8 a Galaxy Tab S8+ obdržíte ochranný kryt s klávesnicí. K modelu Ultra pak Samsung rozdává ochranný kryt s klávesnicí a touchpadem, přičemž hodnota tohoto bonusu dosahuje až necelých 9 tisíc korun. Oficiální prodej pak započne 25. únorem 2022.

Co se týče ceny, základní Galaxy Tab S8 startuje již na 19 499 Kč, kdežto na Galaxy Tab S8+ si budete muset připravit přinejmenším 24 499 Kč. Aktuálně nejlepší tablet od Samsungu pak bude začínat na 29 999 Kč, avšak jeho cena se ve vrcholné konfiguraci s 5G připojením dokáže vyšplhat ke 35 999 Kč.

Samsung Galaxy Tab S8 předobjednáte zde

Související články

Dnes nejčtenější

.