Zavřít reklamu

V 1. kvartálu letošního roku poklesl smartphonový trh (z hlediska dodávek) o 11 %, i přesto Samsung zaznamenal malý růst a udržel si vedení. Informovala o tom analytická společnost Canalys. Podíl Samsungu na globálním smartphonovém trhu tak nyní činí 24 %, což je oproti poslednímu kvartálu loňského roku o 5 % více. Vedení mu podle všeho pomohly udržet jeho nejlepší telefony jako ty z vlajkové řady Galaxy S22 nebo nová „budgetová vlajka“ Galaxy S21 FE.

Trh se smartphony čelil v prvních třech měsících letošního roku několika vážným výzvám. Došlo k vzedmutí vlny koronavirové varianty omikron, začaly nové lockdowny v Číně, vypukla válka na Ukrajině, zvýšila se globální inflace, a k tomu musíme započítat ještě tradičně nižší sezónní poptávku.

Za Samsungem se, jak asi tušíte, umístil Apple s podílem 18 %. K tomuto výsledku cupertinskému technologickému obrovi mimo jiné pomohla stabilní poptávka po nejnovější generaci iPhonu SE. Třetí pozici obsadilo Xiaomi (13 %), čtvrtou Oppo (10 %) a první pětici největších smartphonových hráčů uzavírá Vivo s podílem 8 %. Zmíněné čínské značky na rozdíl od Samsungu a Applu ale zaznamenaly z roku na rok jistý pokles.

Telefony Samsung Galaxy S22 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.