Zavřít reklamu

Samsung ve svých smartphonech nižší třídy stále častěji používá vlastní čipové sady Exynos. Je to např. případ i nedávno uvedeného Galaxy A13, který jej tak obsahuje také na severoamerickém trhu, kde společnost obvykle distribuovala svá zařízení s kupovanými čipy od „konkurence“. Samsung tak pravděpodobně pomalu mění svou strategii. 

Galaxy A13 se na americký trh dodává ve dvou variantách. Jedna je s LTE a druhá už s 5G. A právě varianta s LTE je poháněna vlastním čipsetem Exynos 850, zatímco model 5G obsahuje tchajwanský MediaTek Dimensity 700. Podle výzkumné společnosti Omida dodal Samsung v roce 2021 na 51,8 milionů kusů modelu Galaxy A12, tedy předchůdce aktuálního modelu, který se zároveň stal nejprodávanějším telefonem na světě.

Ten byl však poháněn čipem MediaTek Helio P35 a měl tak razantní vliv na růst samotné společnosti MediaTek. Samsungu tak přímo pod jeho rukama utíkaly nemalé finance. Protože se očekává, že podobným hitem bude i Galaxy A13, je logické, že jihokorejská společnost už nechce situaci tak úplně podcenit a alespoň v jedné mutaci zařízení poskytne svůj vlastní čip. To navíc v té levnější s větším prodejním potenciálem, protože 5G je mnohde pořád jen spíše marketingové lákadlo.

Změna strategie je vidět také třeba u modelů Galaxy A53 a Galaxy A33, které byly představeny minulý měsíc a obsahují nižší ale pořád vlastní Exynos 1280. Tento čip je založen na 5nm procesu a svým taktem GPU překonává i Dimensity 900. Nasazení vlastních čipů i v levnějších zařízeních tak dává skutečně smysl. Ještě lepší by to však bylo, kdyby je společnost šila přesně na míru svým zařízením, ale i toho už se možná brzy dočkáme, díky čemuž Samsung bude nejen upevňovat svou pozici, ale také ji značně posilovat.

Telefony Galaxy A koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.