Zavřít reklamu

Spolu s Galaxy S22 nám do redakce dorazilo na test i flipové pouzdro Clear View. Jedná se o velice zajímavé příslušenství, které neposkytuje jen ochranu zařízení, ale přihazuje k tomu i zajímavou funkcionalitu, jako je třeba automatické rozsvícení nebo zhasnutí displeje. 

Pouzdro Smart Clear View Cover je samozřejmě primárně určeno k ochraně zařízení. Díky tomu, že je flipové, kryje i displej vašeho telefonu, takže jej můžete nosit v batohu či kabele bez obav, že se vám poškrábe displej. K tomu obsahuje všechny potřebné prostupy, stejně jako možnost ovládání tlačítky. A pak je zde ještě chytré okénko.

Okénko není jen do počtu 

Tím, že je kryt i přes displej, je samozřejmě zhoršena jeho kontrola zmeškaných událostí. To tedy u běžný flipových pouzder, ale protože je zde přítomno okno, vidíte v něm vše důležité. Stačí tlačítkem rozsvítit displej (nebo v okně na displej klepnout prstem) a ihned se vám zobrazí čas, datum, nebo kapacita nabití baterie.

Zároveň se vám zde ale zobrazují informace o volajícím, klidně v něm můžete ovládat i hudbu nebo kontrolovat oznámení. I když totiž máte kryt zavřený, v oblasti okna je displej aktivní. Můžete zde tedy přejíždět mezi několika stránkami. Jen kvůli tomu, abyste tedy zjistili, kdo vám volá, jej nemusíte odklápět. Díky přítomnosti prořezu v oblasti reproduktoru také hovory vyřídíte i se zavřeným pouzdrem.

Pokud však máte nastaveno dvojí stisknutí zapínacího tlačítka na spuštění fotoaparátu, tak se zavřeným krytem fotografovat nejde. V okně vás zařízení požádá o to, abyste kryt otevřeli. Až poté se vám zobrazí rozhraní fotoaparátu.

Vše důležité 

Fipové pouzdro Clear View obsahuje vyjma okna na displeji a pro sestavu fotoaparátů a přisvětlující LED i prostup pro USB-C konektor, abyste nemuseli zařízení kvůli jeho nabíjení vyndávat z krytu. Problém mu nedělá ani bezdrátové nabíjení. Samozřejmostí jsou i prostupy pro mikrofony, aby vás druhá strana dobře slyšena, nebo ten pro reproduktor, abyste naopak dobře slyšeli vy z telefonu přehrávaný obsah.

Tlačítko zapnutí a tlačítka hlasitosti jsou pak kryta a ovládáte je přes ta na krytu. To maximálně jednoduše a bez jediného problému. Celkové rozměry krytu jsou 75,5 × 149,7 × 13,4 mm a jeho váha je 63 g, což není úplně málo a musíte počítat s tím, že s Galaxy S22 se tak dostanete na celkovou váhu vysokých 240 g.

Jasná přidaná hodnota 

S pouzdrem prakticky už nemusíte používat zapínací tlačítko. Jeho otevřením totiž zařízení automaticky odemknete (samozřejmě záleží, jestli používáte nějaké zabezpečení). Jeho zavřením automaticky zhasne i displej, takže jej nemusíte ručně vypínat. Škoda, že zde není přítomen žádný magnet, který by část přes displej držel u těla krytu. Jeho otevření je tak příliš snadné a prakticky bez odporu. Je to tak zásadní nevýhoda celého řešení.

Pouzdro také obsahuje antimikrobiální povlak, který pomáhá chránit před choroboplodnými zárodky a mikrobiálními nečistotami (jedná se o biocidní látku Pyrithion zinečnatý). Samsung také uvádí, že jeho pouzdra pro Galaxy S22 dávají nový život recyklovaným materiálům.

Cena je nastavena rozumně 

Co se vložení telefonu do krytu týče, je to skutečně jednoduché a rychlé. Ideální je začít horní stranou a spodní jen zaklapnout. Horší je to s jeho vyndáváním. Když totiž stačí na telefon při jeho vkládání do krytu jen zatlačit, při vyndávání musíte spíše odtlačovat kryt, a to idálně v pravém horním rohu (jak ostatně říká návod v balení). I tak se z něho telefonu příliš nechce. Potřebuje to trochu cviku, než si najdete ten správný grif. Je nicméně pravda, že jej stejně asi příliš často sundávat nebudete.

Flipové pouzdro Clear View pro Galaxy S22 seženete v černé, vínové a bílé barvě. Jeho doporučená cena je sice 990 Kč, ale lze jej koupit už od cca 800 Kč. K dispozici jsou samozřejmě i ta pro větší modely, tedy Galaxy S22+ a Galaxy S22 Ultra. 

Flipové pouzdro Clear View pro Galaxy S22 můžete koupit zde 

Související články

Dnes nejčtenější

.