Zavřít reklamu

Do třetice všeho dobrého. Po Galaxy S22+ a vrcholu řady v podobě Galaxy S22 Ultra nám do redakce dorazila i nejmenší letošní novinka vrcholného portfolia společnosti Samsung. Balení Galaxy S22 sice nenadchne, pokud jste ale ještě neměli co dočinění s jeho zelenou barevnou variantou, budete nadšení. 

I v českém online storu Samsungu je tato barva nazývána anglicky, tedy Green. Zařízení je jinak k dispozici ještě v bílé Phantom White, černé Phantom Black a růžově zlaté Pink Gold barvě, ve které jsme mohli testovat větší model s přídomkem Plus. Jednoznačně ale můžeme říci, že oproti nudné černé, se kterou jsme naopak měli model Ultra, a přece jen spíše ženské růžové, je zelená nejlíbivější z celého portfolia.

Je spíše tmavší než světlejší, na světle ale hraje různými odstíny. Rámeček Armor Aluminum s výstupem pro sestavu fotoaparátu je pak o něco světlejší než samotná skleněná záda, což vypadá skutečně dobře a rozbíjí to tak možnou monotónnost. Odstínění antén je samozřejmě vidět, jestli vám to ale vadí, tak vám ale není příliš pomoci, protože je to u ocelových a hliníkových rámečků telefonů nutnost, jinak by nebyly schopny přijímat signál.

Balení v zajetém standardu 

Malé černé krabičce jasně dominuje označení řady S, kdy je toto písmeno vyvedeno v barvě telefonu. Je tomu ostatně stejně jako u dalších modelů řady. Zařízení je z každé strany patřičně zabezpečeno nejen proti možným mikrovlásečnicím, ale také otiskům prstů. Samostatné fólie tak kryjí nejen čelní a zadní stranu, ale i samotný rámeček.

Pod zařízením najdete papírovou krabičku, ve které je obsažen prostor pro nástroj k vyndání šuplíku SIM, uvnitř se pak skrývá USB-C nabíjecí kabel a brožury. Nic víc než toto a telefon v balení nenajdete, což už asi úplně nepřekvapí.

Pro mnohé ideální

Zařízení disponuje 6,1“ Dynamic AMOLED 2X displejem. Právě jeho velikost pak určuje i velikost zařízení, které má 70,6 x 146 x 7,6 mm a váhu 168 g a staví jej přímo proti největšímu konkurentovi od Applu, kterým může být jak iPhone 13, tak iPhone 13 Pro. Oba mají 6,1“ displej a rozměry 71,5 x 146,7 x 7,65 mm, jen ve váze se liší. První zmíněný váží 173 g, druhý pak 203 g.

I když je Galaxy S22 nejmenší z tria novinek Samsungu a oproti Ultře se přece jen liší ve více ohledech, není tak úplně pravda, že by se oproti modelu Plus lišil jen v rozměrech a kapacitě baterie. I když je většina specifikací, jako třeba fotoaparáty, skutečně stejná, Galaxy S22 disponuje jen 25W kabelovým nabíjením. Větší model umí 45 W, ale jak nám testy ukázaly, pravděpodobně to není žádné omezení. Galaxy S22 seženete ve 128/8GB verzi za 21 990 Kč nebo ve 256/8GB verzi za 22 990 Kč.

Samsung Galaxy S22 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.