Zavřít reklamu

Kauza se škrcením výkonu telefonů Galaxy do jisté míry pošramotila pověst Samsungu a podle nedávných zpráv byla přímo odpovědná za snížené prodeje jeho aktuální vlajkové řady Galaxy S22 v Jižní Koreji. Nyní se však zdá, že to nebude tak horké, ba spíše naopak, alespoň tedy podle webu Korea Herald.

Ten cituje zástupce Samsungu, který se měl nechat slyšet, že telefony řady Galaxy S22 v Jižní Koreji ještě tento týden překročí hranici milionu prodaných kusů. Zástupce korejského obra podle webu nazval prodeje řady „hladkou jízdou“, a to navzdory nepříznivým podmínkám trhu, jako jsou zpomalující prodeje smartphonů na domácím trhu nebo narušení dodavatelského řetězce. V dlouhodobějším horizontu ovšem společnost očekává, že poptávka po Galaxy S22 bude oproti loňské vlajkové řadě zhruba o 10 % nižší.

Samsung pro web také uvedl, že v rámci řady se nejlépe prodává nejvyšší model Galaxy S22 Ultra, který jako vůbec první model řady Galaxy S disponuje integrovaným stylusem. Jeho prodeje konkrétně tvoří 60 %, 20 % si pak pro sebe „uzmul“ základní model a zbylých 20 % model Plus. Společnost rovněž zmínila, že prodeje nové řady mimo domácí trh vzrostly oproti té loňské o více než 20 %. Růst prodejů podle něj hlásí většina trhů a některé prý zaznamenaly i 70% nárůst. Zdá se tedy, že nedávno vydaná softwarová oprava odstraňující umělé škrcení výkonu (které se netýkalo jen řady Galaxy S22) i omluva vedení společnosti zabrala a Samsung se může těšit z velmi dobrých prodejů.

Telefony Samsung Galaxy S22 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.