Zavřít reklamu

Na 54. výročním shromáždění akcionářů společnosti Samsung Electronics, které se konalo ve středu 13. března, se generální ředitel JH Han omluvil za problém se škrcením výkonu v aplikacích, a to zejména v řadě telefonů Galaxy S22. 

Han zmínil, že systém GOS je určen pouze k optimalizaci výkonu chytrých telefonů. Odmítl tak možná obvinění, že je tento systém součástí snahy společnosti o nadměrné snižování svých nákladů. Uvedl zároveň, že společnost selhala v chápání potřeb zákazníků ohledně jejich nároků na výkon špičkových zařízení.

Několik týdnů po uvedení řady Galaxy S22 na trh vyšlo najevo, že všechny tři telefony této řady mají předinstalovanou službu Game Optimization Service (GOS), která omezuje výkon tisíců aplikací a her. Zákazníci si na tento problém začali stěžovat poté, co se dozvěděli, že službu nelze nijak vypnout. Samsung reagoval prohlášením, že GOS pouze omezuje výkon her, čímž zabraňuje přehřívání zařízení.

Nyní už zde máme aktualizaci softwaru, která uživatelům umožňuje službu deaktivovat. Světem se ale šíří postupně. Jihokorejská FTC (Fair Trade Commission) již také zahájila vyšetřování celé kauzy, aby prověřila, zda Samsung s uváděným výkonem Galaxy S22 záměrně nešířil klamné informace. Mezi tím Geekbench odstranil všechny modely telefonů Samsungu řady Galaxy S od verze S10 ze svých žebříčků.

Samsung Galaxy S22 Ultra koupíte například zde 

Dnes nejčtenější

.