Zavřít reklamu

Je tomu měsíc, co se objevily první zprávy o umělém zpomalování výkonu CPU i GPU řad telefonů Galaxy S v souvislosti s GOS, tedy službou Game Optimization Servise. Ta omezovala více než 10 tisíc aplikací a her, mimo jiné i TikTok, Netflix a Instagram. Na benchmarkové aplikace ale zapomněla, čímž ty poskytovaly údaje, které nereprezentovaly skutečný výkon. A toto všechno zřejmě způsobilo značný pokles zájmu o novinky.

Jedná se zejména o pokles prodejů na domácím jihokorejském trhu, kde má Samsung značné postavení, a proto ho to bolí možná o to více. Zprávy místních médií totiž poukazují na klesající prodeje nejnovějších vlajkových lodí společnosti Samsung i přes to, že ten už vydal aktualizaci chování GOS upravující. Situace tak přiměla partnery společnosti Samsung z řad operátorů prudce zvýšit dotace na telefony Galaxy S22, aby se jich prodalo více kusů.

Společnosti KT a LG Uplus potvrdily, že zvýšily dotace na telefony Galaxy S22 a S22+ až o 500 000 wonů (cca 9 tisíc Kč). Operátoři již dříve zvýšili dotace o stejnou částku pro Galaxy S22 Ultra. Nyní jsou ty tak už více jak trojnásobné oproti původně nabízeným 150 000 wonů (cca 2 800 Kč). Jeden z představitelů místního mobilního operátora se nechal slyšet, že „existuje názor, že problém s GOS negativně ovlivňuje prodeje modelů Galaxy S22“.

Není to ale jediný problém. Řada Galaxy S22 trpí až přespříliš dětskými chybami, které se Samsung snaží následně záplatovat aktualizacemi, takže možná není třeba hledat jednoho viníka, ale jde o celkový obrázek na řadu, který ve světle všech událostí není zrovna líbivý. Poslední kauzou je např. špatná synchronizace zvuku s videem, a to zejména s použitím sluchátek.

Samsung Galaxy S22 Ultra koupíte například zde 

Dnes nejčtenější

.