Zavřít reklamu

Všichni se shodneme na tom, že Samsung určitě není dokonalý. Na trhu má příliš mnoho mobilních produktů, jejichž značení je často nepřehledné. Poslední dobou se i mnohdy stává, že ne úplně vše jde podle plánu společnosti. I tak je ale bezesporu nejlepším výrobcem smartphonů se systémem Android, pokud jde o podporu svých produktů pomocí aktualizací firmwaru. 

Samozřejmým lídrem je v softwarových aktualizacích Apple s iPhony. Jeho aktuální iOS 15 totiž podporuje i třeba takový iPhone 6S vydaný v roce 2015, což máte už dlouhých 7 let jeho podpory. Americká společnost se totiž drží hesla: K čemu je výkonný hardware, když není optimalizovaný? A k čemu je výkonný hardware, když se po pár letech od nákupu stane kvůli softwaru zastaralým?

Jak moc by tedy mělo na aktualizacích firmwaru záležet? Skutečně hodně, protože příkladná podpora je právě to, co uživatelé Androidu majitelům iPhonů závidí nejvíce. Proto Samsung přišel s poměrně ambiciózním bojovým plánem a jeho nejnovější snahy o podporu mobilního hardwaru včasnými aktualizacemi firmwaru jsou přinejmenším chvályhodné.

Nyní nabízí čtyři hlavní aktualizace operačního systému Android pro vybrané modely smartphonů a většina ostatních smartphonů a tabletů Galaxy dostává alespoň tři hlavní aktualizace. V obou případech ještě rok aktualizací zabezpečení navíc. Oproti Applu je to pořád málo, oproti konkurenci ale hodně.

Uživatelské rozhraní One UI 4.1 je nyní dostupné už pro více než 100 milionů zákazníků a toto číslo každým dnem samozřejmě roste. Samsung zároveň nadále ve včasném vydávání bezpečnostních záplat vede i nad samotným Googlem. A nejsou to jen vlajkové telefony, které tyto aktualizace dostávají pravidelně. Bezpečnostní záplaty se ve vybraných intervalech objevují pro všechny modely smartphonů Galaxy, které nejsou starší čtyři roky. Google např. svým Pixelům zajišťuje jen tři roky hlavních aktualizací systému. Navíc v chystaném vydání Androidu kopíruje i funkce, které přináší právě One UI Samsungu.

V harmonogramu aktualizací firmwaru společnosti Samsung existují sice určité nesrovnalosti, protože se například dozvíme, že v některých regionech aktualizuje telefony střední třídy dříve než telefony vyšší třídy na jiných trzích. Ale i tak je ve světě aktualizací systému Android společnost Samsung bezkonkurenční, a to se všemi jejími vadami a dětskými nemocemi jejích zařízení, které právě i včasnými aktualizacemi brzy odstraňuje.

Smartphony Samsung Galaxy koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.