Zavřít reklamu

Samsung toho má skutečně hodně. Snaží se zásobit trh dostatečným množství telefonů řady Galaxy S22, opravuje četné softwarové problémy svých nových vlajkových lodí, a do toho zavádí uživatelské rozhraní One UI 4.1 do starších zařízení. A právě v něm se skrývá i kontroverzní oprava omezení herního výkonu. 

Aktualizace One UI 4.1 se v posledních dnech dostává do stále většího počtu zařízení, a i když se jejich majitelé mohou těšit na zajímavé novinkové funkce, tou nejzásadnější může být právě řešení škrcení herního výkonu. Služba Game Optimization Service (GOS) je totiž integrovaná do aplikace Game Booster, která je předinstalovaná ve většině zařízení Galaxy, a která omezuje využití CPU a GPU při hraní her, aby se vyvážila ideální teplota zařízení a výdrž baterie.

To se však stalo předmětem kontroverze, když vyšlo najevo, že benchmarkové aplikace nejsou tímto způsobem škrceny jako jiné hry, což dospělo k nejasným závěrům o tom, kolik výkonu vlastně zařízení hrám poskytuje. Všechno by bylo v pořádku, kdyby měl uživatel možnost toto nějak vypnout, což neměl a Samsung tak musel reagovat. 

Alternativní správa herního výkonu

Vydal proto aktualizaci řady Galaxy S22, která toto throttlingové chování opravuje, a zároveň nadále zajišťuje, aby se teploty zařízení nevymkly kontrole. Aktualizace rovněž zavedla alternativní nastavení správy herního výkonu v nástroji Game Booster, které uživatelům umožňuje zcela vypnout správu teploty prostřednictvím systému GOS a získat tak z her ten nejlepší možný výkon.

Jak bylo zmíněno, společnost Samsung tuto opravu integrovala přímo do aktualizace One UI 4.1 pro ta zařízení, která ji mají k dispozici (s Galaxy S21 FE to můžeme potvrdit). Ti, kdo mají zařízení Galaxy s uživatelským rozhraním One UI 4.1, by měli ve výchozím nastavení zaznamenat lepší výkon ve hrách a technicky by se měli dočkat ještě lepší snímkové frekvence, pokud povolí alternativní nastavení správy výkonu, které naleznou v nabídce Game Booster a záložce Labs. Aplikace třetích stran navíc nyní budou moci automaticky zabránit tomu, aby je GOS přiškrcoval, i když se teprve uvidí, do jaké míry toho vývojáři budou chtít využívat.

Zařízení Samsung Galaxy, která již obdržela aktualizaci One UI 4.1 (může se lišit dle regionu) 

  • Galaxy Note 10, Note 10+ 
  • Řada Galaxy Note 20 
  • Řada Galaxy S10 
  • Řada Galaxy S20 
  • Řada Galaxy S21 
  • Galaxy S21 FE 
  • Galaxy A42 5G, Galaxy A52 5G 
  • Galaxy Z Flip, Z Flip 5G a Z Flip3 
  • Galaxy Z Fold2 a Z Fold3

Samsung Galaxy S22 Ultra koupíte například zde 

Dnes nejčtenější

.