Zavřít reklamu

Značka Motorola o sobě dává v poslední době hodně vědět. Před několika týdny pod čínské Lenovo patřící společnost uvedla na mezinárodní trhy novou „vlajku“ Motorola Edge 30 Pro (v Číně se prodává již od prosince pod názvem Motorola Edge X30), která svými parametry konkuruje řadě Samsung Galaxy S22, nebo budgetový model Motorola Moto G22, který láká na velmi solidní poměr cena/výkon. Nyní vyšlo najevo, že pracuje na novém smartphonu, tentokrát určeném pro střední třídu, který by měl nabídnout rychlý čip nebo velmi vysokou obnovovací frekvenci displeje.

Motorola Edge 30, jak se má nový telefon jmenovat, podle známého leakera Yogeshe Brara dostane do vínku POLED displej s úhlopříčkou 6,55 palců, rozlišením FHD+ a obnovovací frekvencí 144 Hz, která je spíše běžná u herních telefonů. Pohánět jej má čipset Snapdragon 778G+, který prý doplní 6 nebo 8 GB operační a 128 či 256 GB interní paměti.

Zadní fotoaparát má být trojitý s rozlišením 50, 50 a 2 MPx, přičemž druhý bude podle všeho „širokáč“ a třetí má sloužit ke snímání hloubky ostrosti. Baterie má mít kapacitu 4020 mAh a má podporovat rychlé nabíjení s výkonem 30 W. O softwarový chod telefonu se prý bude starat Android 12 s nadstavbou MyUX. Kdy bude smartphone, který by mohl konkurovat novým modelům Samsungu pro střední třídu, jako je Galaxy A53 5G, představen, není v tuto chvíli známo.

Související články

Dnes nejčtenější

.