Zavřít reklamu

Jak si možná vzpomínáte, Samsung loni představil světově první smartphonový fotosenzor s rozlišením 200 MPx. Korejský technologický obr tehdy neuvedl, kdy a v jakém zařízení si senzor ISOCELL HP1 odbude svou premiéru. Již nějakou dobu se však spekuluje o jedné z příštích vlajkových lodí Xiaomi nebo o „vlajce“ Motoroly. Nyní se senzor objevil na fotografii s „reálným“ telefonem.

Na snímku, který zveřejnila čínská sociální síť Weibo, je podle všeho smartphone Motorola Frontier. Fotografie odhaluje, že senzor disponuje optickou stabilizací obrazu a že světelnost jeho objektivu je f/2.2. Senzor jsme mohli vidět již začátkem roku na uniklých renderech zmíněného telefonu, na nich ale vypadal podstatně menší.

Hlavní senzor doplňují dva menší, kterými budou podle neoficiálních zpráv 50MPx „širokáč“ a 12MPx teleobjektiv s dvojnásobným přiblížením. Ani přední kamerka prý nebude žádné „ořezávátko“, její rozlišení má být hned 60 MPx. Otázkou ovšem zůstává, kdy se ISOCELL HP1 objeví ve smartphonu Samsungu. Letos to s největší pravděpodobností nebude, příští rok by jím však mohl být osazen nejvyšší model řady Galaxy S23, tedy S23 Ultra.

Související články

Dnes nejčtenější

.