Zavřít reklamu

Jak si možná vzpomínáte, Motorola v prosinci v Číně představila svou novou vlajkovou loď jménem Edge X30, přičemž se má jednat o jasného vyzyvatele řady Samsung Galaxy S22. Šlo o vůbec první smartphone poháněný čipsetem Snapdragon 8 Gen 1. Nyní se objevily informace, že telefon by, sice pod jiným názvem, mohl již velice brzy zamířit na mezinárodní trhy.

Podle obvykle dobře informovaného webu 91Mobiles dorazí Motorola Edge X30 do Indie a na další mezinárodní trhy v průběhu února, a to pod názvem Edge 30 Pro. Globální verze by se prý mohla nabízet ve více barvách než Edge X30, který je v Číně dostupný pouze v černé a bílé.

Z hlediska specifikací podle všeho zůstane vše při starém, potenciální zájemci tedy mohou očekávat 6,7palcový OLED displej s rozlišením 1080 x 2400 px a 144Hz obnovovací frekvencí, trojitý fotoaparát s rozlišením 50, 50 a 2 MPx (druhým je „širokáč“ a třetí slouží pro snímání hloubky ostrosti), 60MPx přední kamerku, podporu 5G sítí, baterii s kapacitou 5000 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 68 W (podle výrobce se z 0 na 100 % nabije za 35 minut). Chybět nesmí ani Android 12. V tuto chvíli není jasné, jestli globální verze bude mít poddisplejový selfie fotoaparát (v Číně se tato varianta prodává pod jménem X30 Special Edition), což by telefonu dávalo významnou konkurenční výhodu (připomeňme, že ze smartphonů Samsungu má poddisplejovou kamerku „skládačka“ Galaxy Z Fold 3).

Související články

Dnes nejčtenější

.