Zavřít reklamu

Před pár týdny jsme informovali, že 40mm varianta chystaných chytrých hodinek Samsungu Galaxy Watch5 bude mít oproti svému předchůdci o něco vyšší kapacitu baterie. Nyní unikla kapacita baterie 44mm verze. I u ní dojde k menšímu nárůstu.

Podle databáze jihokorejského regulátora Safety Korea bude činit kapacita baterie 44mm varianty Galaxy Watch5 (nesoucí kódový název EB-BR910ABY) 397 mAh, což je o 36 mAh více než v případě 40mm verze Galaxy Watch4. Stejný regulátor v polovině března odhalil, že 40mm varianta příštích hodinek Samsungu bude mít kapacitu baterie o 29 mAh vyšší než předchůdce, tedy 276 mAh.

Je nutné mít na paměti, že vyšší kapacita baterie automaticky neznamená lepší výdrž. Tu totiž významně ovlivňuje i efektivita hardwaru. Řada Galaxy Watch4 debutovala s 5nm čipem Exynos W920, který je energeticky efektivnější než 10nm čipset Exynos 9110, jenž poháněl hodinky Galaxy Watch3. Jaký čip bude používat Galaxy Watch5, není v tuto chvíli známo, s pravděpodobností hraničící s jistotou to však bude čipset postavený na 4nm procesu.

O Galaxy Watch5 se momentálně neví téměř nic. Údajně bude disponovat teploměrem a podle všeho budou opět k dispozici dva modely (standardní a Classic). Očekávat také můžeme, že softwarově je bude pohánět systém Wear OS. Představeny by měly být v srpnu nebo září.

Související články

Dnes nejčtenější

.