Zavřít reklamu

Galaxy Watch4 a Galaxy Watch4 Classic jsou v současnosti nejlepšími chytrými hodinkami s operačním systémem Wear OS, a to mimo jiné díky skvělému designu, excelentním displejům, rychlým čipům a některým unikátním funkcím, jako je měření složení tělesného tuku. Samsung však podle všeho nechce usnout na vavřínech a příští generaci Galaxy Watch prý hodlá vybavit další unikátní zdravotní funkcí.

Podle korejského webu ETNews, budou Galaxy Watch5 disponovat senzorem měření teploty. To znamená, že hodinky budou moci monitorovat teplotu uživatelovy kůže a dávat mu vědět, jestli má příznaky horečky. Vzhledem k tomu, že na teplotu pokožky mohou mít vliv různé faktory, včetně cvičení nebo vystavení se slunci, Apple a Samsung se implementaci teploměrů do svých hodinek zatím vyhýbaly. Korejský technologický gigant však podle všeho vynalezl novou metodu, jak měřit teplotu o poznání přesněji.

Kromě toho se web zmiňuje o tom, že by příští generace sluchátek Galaxy Buds mohla mít funkci sledování teploty prostřednictvím infračervených vlnových délek vyzařovaných z ušního bubínku. Sluchátka prý budou představena v druhé polovině roku. Trh s nositelnou elektronikou v roce 2020 rostl o 50 % a loni o 20 %. Samsung očekává, že v letošním roce zaznamená dvouciferný růst a že mu k tomu pomohou právě vylepšené funkce pro sledování zdraví a tělesné kondice.

Dnes nejčtenější

.