Zavřít reklamu

Koncem týdne jsme informovali, že Samsung kromě Galaxy Z Fold4 a Z Flip4 letos zřejmě chystá představit ještě jednu „skládačku“, a to s rolovacím displejem. Odkazovali jsme přitom na uznávaného leakera Ice universe. Nyní to však vypadá, že tomu tak nebude, alespoň tedy podle známého insidera z prostředí mobilních displejů Rosse Younga.

Podle něho je totiž kódový název Diamond, resp. Project Diamond, pod kterým se měla třetí „ohýbačka“ Samsungu skrývat, ve skutečnosti interním označením pro řadu Galaxy S23, kterou korejský gigant připravuje na příští rok. Ta by tedy již nyní měla být ve vývoji.

O tom, co by mohla řada Galaxy S23 přinést, můžeme v tuto chvíli jen spekulovat. Prakticky jisté je jen to, že jednotlivé modely budou pohánět příští vlajkové čipsety Exynos a Snapdragon. Příští špičkový Exynos by měl Samsung vyrábět 3nm procesem využívajícím technologii GAAFET (Gate-All-Around Field Effect Transistor), který bude podle neoficiálních zpráv podstatně energeticky efektivnější než tradiční výrobní procesy postavené na technologii FINFET (Fin-Shaped Field Effect Transistor).

Lze také očekávat, že nejvyšší model příští vlajkové řady, Galaxy S23 Ultra, bude disponovat 200MPx fotosenzorem Samsungu ISOCELL HP1, i když zcela jistě nebude první telefonem, který jej dostane (jedním z takových kandidátů je např. Motorola Frontier). Očekávat můžeme rovněž to, že řada bude mít lepší rychlosti 5G díky nedávno představenému modemu Snapdragon X70. Spíše jen zbožným přáním je to, aby řada nabídla rychlejší nabíjení než 45 W, což je v dnešní době pro vlajkové smartphony zkrátka málo (a v rámci aktuální vlajkové řady je navíc podporují jen modely Galaxy S22+ a S22 Ultra).

Samsung Galaxy S22 Ultra koupíte například zde 

Související články

Dnes nejčtenější

.