Zavřít reklamu

V loňském roce uvedla společnost MediaTek na trh s vlajkovými čipy model Dimensity 9000. Ten se už objevil např. v modelu Oppo Find X5 Pro. Pokud jsou však současné zvěsti šířící se světem pravdivé, mohl by být tento čipset integrován i největším OEM výrobcem Android zařízení, tedy Samsungem. 

Podle příspěvku v sociální síti Weibo se totiž opět zdá, že Samsung skutečně pracuje na zařízení poháněném čipsetem MediaTek Dimensity 9000. Není to však poprvé, co podobné zprávy slyšíme. Již dříve se dost silně hovořilo o tom, že Samsung je veden mezi těmi OEM výrobci, kteří budou tento čip v budoucnu používat. V příspěvku je také zmíněno, že by toto zařízení mohlo být vybaveno baterií s kapacitou 4 500 mAh a cenou mezi 3 000 a 4 000 čínskými jüany (10 500 až 14 tisíc Kč).

Původní zdroj uvádí několik dohadů o připravovaném zařízení a zmiňuje, že by se mohlo jednat buď o Galaxy S22 FE, nebo o údajný Galaxy A53 Pro. Jenže zatím po žádném dosavadním zařízení řady A nenásledovala revize „Pro“, takže pokud Samsung nezmění své značení zařízení, je pravděpodobnější, že by se mohlo jednat o Galaxy A83 nebo A93.

Galaxy S22 FE jako předzvěst změny?

Na druhou stranu, pokud by byl Galaxy S22 FE skutečně uveden na trh právě s tímto čipem, znamenalo by to, že by tato modelová řada poprvé používala jiný čip než jeho vlajkoví předchůdci. V případě modelů Galaxy S22 se samozřejmě jedná o čipy Snapdragon 8 Gen 1 nebo Exynos 2200. Nahrazení zejména Exynosu by jistě nebyla nejlepší zpráva, protože Samsung jej potřebuje i mediálně tlačit, aby si jej od něho kupovali další výrobci. Jenže společnost se aktuálně potýká s četnými problémy při výrobě. Jenže pokud je řada Galaxy S FE prodejně úspěšná, určitě Samsung nechce, aby se alespoň na evropském trhu novinka distribuovala s jiným, než jeho čipem (alespoň v počátku prodeje).

Použití čipu MediaTeku by však i tak nebylo u Samsungu zcela ojedinělé. Už loňský Galaxy A32 5G běžel na čipu Dimensity 720, a to na všech trzích kam byl distribuován, včetně toho českého. To znamená, že uživatelé, kteří si tento telefon koupí, se mohou těšit i na patřičný výkon. Čip má totiž potenciál být téměř stejně výkonný, jako jeho přímí konkurenti Snapdragon a Exynos. 

Související články

Dnes nejčtenější

.