Zavřít reklamu

I když je nová vlajková řada Samsungu Galaxy S22 komerčně velmi úspěšná, její uvedení na trh se neobešlo bez problémů. Začalo to zmatky kolem obnovovací frekvence displejů a pokračovalo chybou displeje u modelu S22 Ultra. U prvního se opravila specifikace, u druhého muselo dojít k softwarové aktualizaci. Nyní se však na komunitních fórech korejského smartphonového obra šíří stížnosti na další problém, který má mít opět nejvyšší model řady.

Někteří majitelé Galaxy S22 Ultra si na oficiálních fórech Samsungu stěžují na nefungující GPS. Podle všeho nefunguje po prvním nastavení telefonu či po delší době nečinnosti. Navigační aplikace jako Mapy Google prý ukazují chybu „cannot find GPS“ („nelze najít GPS“). Rozsah problému je v tuto chvíli neznámý, zdá se však, že se s ním potýká poměrně dost uživatelů.

Podle některých lze problém vyřešit resetováním nastavení sítě nebo resetováním zařízení do továrního nastavení. Dalším zase pomohlo prosté restartování telefonu. Ať tak či tak, jde podle všeho o něco, co lze opravit prostřednictvím OTA updatu. Samsung se k záležitosti zatím nevyjádřil, je však nanejvýš pravděpodobné (s ohledem na podobné problémy v minulosti), že tak učiní velmi brzy, nebo místo toho rovnou vydá příslušnou opravu.

Samsung Galaxy S22 Ultra koupíte například zde 

Související články

Dnes nejčtenější

.