Zavřít reklamu

Když společnost Samsung oznámila minulý týden svou špičkovou řadu Galaxy S22, tvrdila, že jsou všechny její nové smartphony vybaveny displeji LTPO OLED. Uvedla také, že modely Galaxy S22 a Galaxy S22+ mají proměnlivou obnovovací frekvencí 10 až 120 Hz, zatímco u modelu Galaxy S22 Ultra se má jednat o rozsah 1 až 120 Hz. Nyní se však zdá, že sám výrobce tak nějak neví, jaké tyto frekvence vlastně jsou.  

Několik dní po akci Galaxy Unpacked 2022, na které byl telefon Galaxy S22 a Galaxy S22+ představen, změnila společnost Samsung ve své tiskové zprávě údaje o proměnlivé obnovovací frekvenci z 10 Hz – 120 Hz na 48 Hz – 120 Hz. Znamená to, že Samsung původně o specifikacích displeje lhal, nebo si jen nebyl jistý svým vlastním produktem? Jeho webové stránky pro německý trh (kde se stejně jako u nás prodává verze telefonů s procesorem Exynos 2200) stále uvádí údaj 10 Hz až 120 Hz, nejinak je tomu i v tom českém.

Jenže podle populárního leakera Ice Universe (@UniverseIce) dokáže Galaxy S22+ při statickém obsahu na domovské obrazovce pracovat až s frekvencí 24 Hz, což znamená, že by na tom byl telefon hůře, než původně Samsung deklaroval, ale naopak lépe, než tak činí po své opravě tiskové zprávy. Ta se u modelu Galaxy S22 Ultra nijak nezměnila, a pořád uvádí rozsah 1 až 120 Hz.

Kde je tedy pravda? Jak to tak vypadá, nezná ji ani Samsung. A je to trochu problém. I když jsou pro oko člověka viditelnější ty vyšší frekvence, tak ty nižší mají vliv na výdrž zařízení. A rozdíl mezi 10 a 48 Hz je značný. U modelů Galaxy S22 a S22+ navíc Samsung oproti předchozí generaci zmenšil kapacitu jejich baterie, takže zde může být zaděláno na malér.

Nově představené Samsung produkty bude možné zakoupit například na Alze

Související články

Dnes nejčtenější

.