Zavřít reklamu

Je pravda, že obě řady, tedy telefony Galaxy S22 a tablety řady Galaxy Tab S8, zaznamenaly během prvního týdne větší množství předobjednávek než jakékoli jiné modely značky Samsung v historii. A to celosvětově. Samsung ale slaví úspěch i na českém a slovenském trhu. 

Podle uveřejněné tiskové zprávy počet předobjednávek telefonů Galaxy S22 u nás narostl 1,7krát ve srovnání s loňskou řadou S21. Vládne zde model Ultra, který si objednalo 56 % zákazníků. Ještě výraznější byl zájem o novou generace tabletů. Ty zaznamenaly v rámci předobjednávek víc než 2,5násobný nárůst oproti předchozí řadě Tab S7.

Galaxy S22 Ultra je nejúspěšnější novinkou i celosvětově, protože tento model se na celkovém prodeji řady podílí z více jak 60 %. Také na tablety Galaxy Tab S8 se sešlo víc než dvakrát tolik předobjednávek oproti řadě Galaxy Tab S7. Zhruba polovina z nich pak připadá na největší a nejvybavenější model Galaxy Tab S8 Ultra.

„Velice nás potěšilo, jaké nadšení a zájem v Česku a na Slovensku nová řada Galaxy S22 vzbudila,“ řekl Tomáš Balík, šéf mobilní divize Samsung Electronics pro ČR a SR. „Poptávka po modelech Galaxy S22 je rekordní a počet předobjednávek překonal naše očekávání. Děláme vše pro to, abychom tyto přístroje dodali zákazníkům co nejdříve, přesto může v některých případech docházet ke zpoždění, které závisí na modelu a barevné variantě. Chtěl bych zároveň ujistit, že všichni, kdo se zaregistrovali a zařízení si předobjednali, o slibovaný bonus nepřijdou.“ 

Čísla z předprodejů ukazují, že českoslovenští zákazníci značky si rádi připlatí za vyšší kvalitu a lepší možnosti svých zařízení. Více než tři čtvrtiny zájemců si vybraly modely s větší interní pamětí (256 a 512 GB). Nejpopulárnější barvou byla černá a za ní se umístila zelená a bílá. Start ostrého prodeje modelu Galaxy S22 Ultra a celé řady tabletů začal už v pátek 25. února, na menší modely Galaxy S22 a S22+ dojde až 11. března, takže nyní jsou ještě v předprodeji.

Novinky společnosti Samsung je možné zakoupit například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.