Zavřít reklamu

Očekávaný telefon Samsungu pro střední třídu Galaxy A53, který bude představen už tento týden, se stal předmětem dalšího leaku. Nový únik tentokrát pochází přímo ze zdroje, přesněji řečeno z kamenného obchodu Samsungu.

Čerstvý leak, za kterým stojí informátor Sudhanshu Ambhore, má podobu fotografií, na kterých pózuje podle všeho zaměstnankyně thajského kamenného obchodu Samsungu s Galaxy A53 v ruce. Snímky telefon zachycují v oranžové barvě, kteroužto variantu jsme mohli nedávno vidět na kvalitních renderech.

Smartphone podle četných předchozích úniků dostane do vínku 6,5palcový Super AMOLED displej s rozlišením FHD+ a 120Hz obnovovací frekvencí, čipset Exynos 1280 a minimálně 8 GB operační a alespoň 128 GB vnitřní paměti. Soudě podle uniklých fotografií a renderů se po stránce designu od svého předchůdce nebude prakticky lišit.

Fotoaparát by měl být čtverný s rozlišením 64, 12, 5 a 5 MPx, přičemž hlavní prý bude disponovat optickou stabilizací obrazu, druhý bude „širokáč“, třetí sloužit jako makro kamera a čtvrtý plnit roli hloubkového senzoru. Hlavní fotoaparát bude údajně schopen natáčet videa v rozlišení až 8K. Přední kamerka by měla mít rozlišení 32 MPx. Součástí výbavy by měla být do displeje integrovaná čtečka otisků prstů nebo stereo reproduktory. Telefonu nebude podle všeho chybět ani odolnost podle standardu IP68 či podpora 5G sítí. Baterie by měla mít kapacitu 5000 mAh a podporovat rychlé nabíjení s výkonem 25 W. Operačním systémem bude s největší pravděpodobností Android 12 s nadstavbou One UI 4.0 nebo 4.1.

Cena Galaxy A53 bude údajně začínat na 469 eurech (zhruba 11 700 Kč). Uveden na scénu bude společně s Galaxy A73 již ve čtvrtek. Vzato kolem a kolem, má všechny předpoklady k tomu, stát se jako předchůdce superhitem střední třídy.

Související články

Dnes nejčtenější

.