Zavřít reklamu

Možná nevíte, že Qualcomm kromě čipů pro smartphony vyrábí (přesněji řečeno navrhuje a nechává si vyrábět) i čipy pro nositelná zařízení. S posledními takovými čipsety, kterými byly Snapdragon Wear 4100 a 4100+, nicméně přišel již před nějakou tou dobou, a to konkrétně v polovině roku 2020. Nyní pronikla do éteru informace, že společnost pracuje na nástupcích zmíněných čipů.

Podle obvykle dobře informovaného webu WinFuture citovaného serverem SamMobile vyvíjí Qualcomm „next-gen“ čipy Snapdragon Wear 5100 a 5100+. Oba mají být postaveny na 4nm výrobním procesu Samsungu. V této souvislosti připomeňme, že čipset Exynos W920, který pohání hodinky Galaxy Watch4, je vyráběn 5nm procesem a je perfektně optimalizovaný pro běh systému Wear OS. Na nových čipech Qualcommu by tak systém mohl běžet ještě efektivněji.

Web dodává, že Snapdragon Wear 5100 a 5100+ budou používat stejná procesorová jádra ARM Cortex-A53 s frekvencí 1,7 GHz, jaká najdeme v jejich předchůdcích, takže v oblasti procesorového výkonu nečekejme nějaké zásadní zlepšení. Znatelně lepšího výkonu bychom se však měli dočkat na poli grafiky – nové čipsety prý budou osazeny čipem Adreno 720 s taktem 700 MHz, který je podstatně rychlejší než GPU Adreno 504 s frekvencí 320 MHz, jež používají staré čipsety.

„Plusková“ varianta bude podle webu kompaktnější a díky přítomnosti koprocesoru QCC5100 by mohla být i energeticky úspornější. V tuto chvíli není známo, kdy budou nové čipsety  představeny, ani jaká nositelná zařízení budou pohánět.

Dnes nejčtenější

.