Zavřít reklamu

Operační systém Wear OS je nyní druhou největší platformou pro chytré hodinky, a to díky přispění Samsungu. Wear OS měl ve druhém kvartálu letošního roku tržní podíl jen 4 %, do konce třetího čtvrtletí se však platformě podařilo získat podíl více než čtyřikrát vyšší – 17 %.

Wear OS 3 byl vyvinut ve spolupráci se Samsungem, a jak mnozí z vás jistě vědí, na tomto systému běží řada Galaxy Watch 4.

Platforma Applu pro nositelná zařízení – Watch OS – měla na konci předposledního kvartálu tržní podíl 22 %. Watch OS nicméně v průběhu roku o významnou část tržního podílu přišel – v posledním kvartálu loňského roku jeho podíl činil 40 %, v 1. čtvrtletí letošního roku klesl na 33 % a ve 2. kvartálu se snížil o dalších 5 procentních bodů.

Ztracený podíl Applu odráží slabší prodeje hodinek Apple Watch. Zatímco Samsung svůj podíl na globálním trhu s chytrými hodinkami od 3. kvartálu loňského roku meziročně zvýšil, podíl cupertinského technologického obra z roku na rok o 10 % klesl. To společně se slábnoucí pozicí Huawei umožnilo Samsungu upevnit si na globálním trhu s chytrými hodinkami postavení a zařadit se na konci 3. čtvrtletí na druhé místo.

Nicméně rok ještě nekončí a Samsung může v jeho posledním čtvrtletí čelit silnější konkurenci. Jak poznamenává analytická společnost Counterpoint Research, 7. generace Apple Watch byla uvedena na trh až v říjnu (měsíc po svém představení), takže její prodeje budou započítány právě až ve 4. kvartálu. S ohledem na vánoční sezónu a pokračující globální čipovou krizi je každopádně těžké předvídat, kdo bude nakonec vítězem.

Související články

Dnes nejčtenější

.