Zavřít reklamu

Začátkem měsíce exkluzivně informoval web SamMobile o tom, že očekávaná „budgetová vlajka“ Samsung Galaxy S21 FE bude uvedena na scénu příští rok v lednu, a ne tedy v posledním kvartálu letošního roku, jak se předtím spekulovalo. To, že telefon bude skutečně představen v lednu, nyní potvrdil respektovaný leaker Jon Prosser, který upřesnil, že launch proběhne 11. ledna.

Samsung měl Galaxy S21 FE údajně původně odhalit v říjnu, případně ve zbývajících měsících roku, to však podle zdrojů webu SamMobile i jiných již neplatí. Jednu chvíli dokonce některá média spekulovala o tom, že korejský technologický obr zvažuje telefon „zaříznout“.

Podle některých neoficiálních zpráv existuje šance, že Galaxy S21 FE bude uveden na scénu tento týden v rámci akce Galaxy Unpacked Part 2, ve světle nových informací je však tato možnost málo pravděpodobná.

Hlavním důvodem, proč měl Samsung představení příští „budgetové vlajky“ odložit, je podle všeho přetrvávající globální čipová krize.

Galaxy S21 FE podle dosavadních úniků dostane do vínku Super AMOLED displej s velikostí 6,4 palců, rozlišením FHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz, čip Snapdragon 888, 6 nebo 8 GB operační paměti, 128 a 256 GB vnitřní paměti, trojitý fotoaparát s 12MPx hlavním snímačem, 32MPx přední kamerku, poddisplejovou čtečku otisků prstů, stupeň krytí IP68, podporu 5G sítí a baterii s kapacitou 4370 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem až 45 W.

Dnes nejčtenější

.