Zavřít reklamu

V minulých týdnech se v éteru objevily zprávy, které naznačovaly, že příští vlajková řada Samsungu Galaxy S22 by mohla podporovat rychlé nabíjení s výkonem 45 W. Nyní to však vypadá, že tomu tak nebude, alespoň podle čínské certifikace 3C.

Podle uniklých informací z čínského certifikačního úřadu budou modely Galaxy S22, S22+ i S22 Ultra podporovat rychlé nabíjení s maximálním výkonem jen 25 W, tedy stejným, jakým disponuje letošní vlajková řada Galaxy S21.

Modely Galaxy S22 určené pro čínský trh budou podle certifikačních dokumentů konkrétně používat 25W nabíječku Samsung EP-TA800, která je součástí portfolia korejského technologického obra od představení smartphonu Galaxy Note 10 před dvěma lety. Lze očekávat, že stejnou nabíjecí rychlost budou mít i modely pro evropský trh.

Pokud Samsung u příští „vlajky“ nabíjecí rychlost nenavýší, bude to pro něj velká konkurenční nevýhoda, protože jeho rivalové (zejména ti čínští jako Xiaomi, Oppo nebo Vivo) dnes u svých vlajkových modelů běžně nabízejí dvakrát až třikrát vyšší nabíjecí výkon, a výjimkou není ani rychlost 100 a více W. Tady má tedy korejský smartphonový gigant co dohánět.

Související články

Dnes nejčtenější

.