Zavřít reklamu

Samsung se při představování své nové „skládačky“ Galaxy Z Fold 3 mimo jiné chlubil její vysokou odolností. Telefon má o 10 % silnější rám Armor Aluminum, ochranné sklo Gorilla Glass Victus, nová ochranná vrstva ohebného displeje nabízí o 80 % vyšší odolnost a nechybí ani voděodolnost podle standardu IPX8. To všechno zní velice slibně, ale jak si zařízení z hlediska odolnosti vede v praxi? Americká pojišťovací společnost Allstate to vyzkoušela a její závěry jsou velice pozitivní.

Podle Allstate je třetí generace Foldu v současnosti nejodolnějším mobilním zařízením. Telefon (v otevřeném stavu) bez větších problémů přestál dva pády na tvrdý beton z výšky 1,8 metru (utrpěl jen pár odřenin a menší poškození displeje, přesněji řečeno pixelů) a vydržel pod vodou v hloubce 1,5 m po dobu 30 minut, čímž prokázal pravdivost tvrzení Samsungu o jeho vodotěsnosti.

Ve třetím testu, shození z výšky z 1,8 m v zavřeném stavu, si Fold 3 již tak dobře nevedl (vnější displej se rozbil tak, jako by se rozbila obrazovka běžného telefonu), přesto jsou tyto výsledky celkově velmi pozitivní.

Třetí Fold se také nedávno podrobil „mučicímu“ testu, který mimo jiné prokázal, že jeho vnější displej přežije bez velké újmy škrábání mincí nebo klíčem.

Související články

Dnes nejčtenější

.