Zavřít reklamu

Nové skládací smartphony Samsungu Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 3 se dodávají s novější nadstavbou One UI, konkrétně s verzí One UI 3.1.1. I když nejde o zásadní vylepšení verze 3.1, One UI 3.1.1 přináší několik nových „velkých“ funkcí. Mezi nimi např. možnost v Péči o zařízení, která byla dosud vyhrazena tabletům Galaxy.

Konkrétně se jedná o funkci Protect battery. Lze ji aktivovat v Nastavení→ Péče o zařízení → Baterie → Další nastavení baterie. A co vlastně dělá? Přesně to, co má ve svém názvu – chrání baterii Galaxy Z Foldu 3 či Z Flipu 3 v dlouhodobém horizontu tím, že ji znemožňuje nabít na více než 85 % kapacity.

Mnoho studií z nedávné doby ukázalo, že dobíjet lithiovou baterii do plné kapacity dlouhodobě neprospívá její životnosti. Nabíjení doplna baterii zatěžuje více, což má za následek kratší životnost a čím dál horší výdrž na jedno nabití.

Funkce Protect battery je pro smartphony Galaxy nová, nicméně již nějakou dobu existuje pro tablety Galaxy. V tuto chvíli není jisté, jestli zůstane exkluzivní pro tablety a ohebné telefony Samsungu, nebo ji dostanou i běžné smartphony.

Související články

Dnes nejčtenější

.