Zavřít reklamu

Do představení příští vlajkové řady Samsungu Galaxy S22 sice zbývá minimálně půl roku, první leaky o ní však již nějakou dobu kolují v éteru. Nejnovější únik naznačuje, že telefony řady dostanou v porovnání se svými předchůdci podstatně vyšší jecí výkon.

Podle leakera vystupujícího na Twitteru pod jménem Tron Samsung u všech tří modelů testuje rychlé nabíjení s výkonem 65 W. Připomeňme, že drtivá většina posledních vlajkových lodí korejského smartphonového obra používá 25W nabíjení (vyšší – 45W nabíjení – podporují pouze telefony Galaxy S20 Ultra a Galaxy Note 10+).

Nabíjení s výkonem 65 W nabízejí například smartphony OnePlus 9 Pro nebo Xiaomi Mi Ultra, přičemž z nuly doplna se nabijí za 29, resp. 40 minut. Pro srovnání – Galaxy Note 20 Ultra se pomocí 25W nabíječky plně dobije za 70 minut, což je v dnešní době opravdu hodně. Samsung má tedy nejvyšší čas, aby v této oblasti se svými (zejména čínskými) konkurenty srovnal krok.

Je však nutno mít na paměti, že rychlejší nabíjení snižuje životnost baterie rychleji než nabíjení pomalejší, takže to by mohl být pro Samsung problém, pokud se vydá tímto směrem. Řešení tohoto problému se nicméně již začínají objevovat, viz např. chytré nabíjení, které se učí z toho, jak uživatel telefon používá, a na 100 % se nabije jen tehdy, kdy uživatel zařízení skutečně potřebuje.

Dnes nejčtenější

.