Zavřít reklamu

Komerční sdělení: Ačkoliv na trhu najdete i draží modely než Samsung Galaxy S20 Ultra, jako například typ Fold 4G, který za svou cenovku vděčí z velké části ohebnému provedení, mnoho lidí by jistě dopředu odhadlo vítěze nejlepšího modelu od Samsungu. Při výběru nejlepšího poměru ceny a výkonu však již výsledky tak jisté nejsou, stejně jako při srovnání s konkurenčními značkami.

smartphone

Jak říct, který telefon je nejlepší?

Porovnávání telefonů je vždy složité, protože každý uživatel preferuje jiné vlastnosti. Někdo upřednostní nízkou cenu, pro jiného je zase důležitý pořádný výkon bez ohledu na to, kolik si za něj připlatí. Navíc, pokud se zeptáte běžného majitele telefonu, jaký model je nejlepší, bez rozmýšlení vám řekne právě ten svůj nebo ten nejdražší, o kterém si díky cenovce myslí, že musí nad ostatními vynikat. Recenze telefonů Samsung na Testadu.cz se však díky pravidelnému zkoušení různých telefonů mohla od osobního vztahu k jednomu vybranému typu oprostit.

Nejlepší výkon X tip pro běžné uživatele

Samsung Galaxy S20 Ultra je často označovaný za nejlepší Samsung roku 2020. Kromě nekompromisního výkonu v podobě osmijádrového Exynos 990 a 12 GB RAM nabídne také výborný foťák. Čtyři objektivy 108 + 48 + 12 + 0,3 Mpx si poradí až se 100násobným zoomem při zachování detailů snímku. S20 Ultra má čtečku otisků v displeji, GPS, NFC, stupeň ochrany IP68, baterii která pokryje přibližně dva dny chodu, bezdrátové nabíjení a 6,9palcový AMOLEDem displej s vysokým rozlišením 3200 × 1440 pixelů. Navíc je připravený na příchod 5G.

smartphone

Vyšší pořizovací cena Samsung Galaxy S20 Ultra odpovídá jeho nadstandardnímu provedení. Ačkoliv se jedná o špičku mezi Samsungy, nikoliv o univerzální typ, dokáže oslovit mnoho zájemců. Oblíbenost prémiových telefonů roste zejména proto, že i když mají vyšší cenu, nahradí plnohodnotně jinou elektroniku, za jejíž pořízení byste museli platit. Navíc máte vše hezky a prakticky v jednom zařízení. Vedle navigace do telefonu, čtečky, herní konzole a dalších rolí, které zastoupí aplikace, Samsung Galaxy S20 Ultra poslouží jako foťák vyšší třídy. Díky výkonné optické stabilizaci a obrovskému 8K rozlišení vás ani nenapadne pořizovat akční kameru.

Ačkoliv po stránce funkcí není Samsungu Galaxy S20 Ultra co vytknout, velká část uživatelů se bude zajímat o lidovější kategorii. Důvodem může být nižší cena, ale také menší hmotnost, která vzhledem k výbavě u vlajkové lodi příliš redukovat nelze. Tipnete si vítěze této kategorie? V tomto případě není odpověď tak jasná. Téměř s poloviční cenovkou toto místo získal Samsung Galaxy S10. Stejně jako S20 Ultra vyniká především ve svém velkém výkonu a dobrém fotoaparátu. Samozřejmě v testu na testado.cz byly vyhlášeny i další zajímavé alternativy mezi telefony Samsung, které si poměrem ceny a kvality vedou velice dobře.

smartphone

Nejlepší mezi Samsungy nebo celkově?

O vlajkové lodi jedné značky obvykle nelze vést příliš debat. Ale co když se podíváme na srovnání s konkurencí? Zde bohužel nelze hodnotit jen výkon, protože například v porovnání s Apple hovoříme rovnou o jiném OS, což je pro mnoho lidí rozhodující faktor. Při postavení Samsungu proti méně známým značkám pak zase soupeří jeden z největších výrobců nabízejících kvalitu, dobrou podporu a širokou nabídku příslušenství s mnohdy příznivějším poměrem ceny a výkonu. Daleko relevantnější je posuzování podle menší skupiny pro vás důležitých parametrů. Například pokud chcete kvalitní fotografie, zaměřte se na to, aby vámi vybraný model byl dobře hodnocený jako fotomobil, nikoliv při porovnávání všech parametrů od výkonu pro hraní her až po výdrž baterie. Dobrým vodítkem také je zvolit si cenový limit, který jste ochotni do nákupu investovat a vybírat v daném rozmezí.

Dnes nejčtenější

.