Zavřít reklamu

Nová „budgetová vlajka“ Samsungu Galaxy S21 FE měla být původně představena příští měsíc spolu s novými ohebnými telefony Galaxy Z Fold 3 a Flip 3. Její uvedení na scénu však podle neoficiálních zpráv bylo kvůli nedostatku čipů odloženo na poslední kvartál letošního roku. Telefon se nyní každopádně pomalu, ale jistě přiblížil launchi, když získal čínskou certifikaci TENAA. Ta odhalila některé jeho klíčové parametry.

Podle TENAA bude Galaxy S21 FE disponovat displejem s úhlopříčkou 6,4 palců, rozlišením FHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz, baterií s kapacitou 4370 mAh, podporou 5G sítí, funkcí dual SIM, Androidem 11 a rozměry 155,7 x 74,5 x 7,9 mm (měl by tedy být o něco kompaktnější než jeho předchůdce).

Kromě toho podle dosavadních neoficiálních leaků dostane do vínku čipy Snapdragon 888 a Exynos 2100 (na většině trhů světa by měla být dostupná verze s prvním uvedeným), 6 nebo 8 GB operační a 128 či 256 GB interní paměti, trojitý fotoaparát s rozlišením 12 MPx, poddisplejovou čtečku otisků prstů, stupeň krytí IP68 a podporu rychlého nabíjení s výkonem až 45 W. Dostupný by měl být minimálně ve čtyřech barvách – bílé, šedé, světle zelené a fialové.

Související články

Dnes nejčtenější

.