Zavřít reklamu

V éteru se v minulých dnech objevily zprávy, že nejvyšší model příští vlajkové řady Samsungu Galaxy S22 – S22 Ultra – dostane do vínku jeho připravovaný fotosenzor s rozlišením 200 MPx. Podle nového úniku zveřejněného respektovaným leakerem však Samsung zůstane u rozlišení 108 MPx.

Podle legendy mezi leakery Ice universe plánuje Samsung u S22 Ultra použít „zdokonalenou“ verzi současného 108MPx senzoru ISOCELL HM3, který debutoval v Galaxy S21 Ultra. Co přesně má slovem „zdokonalený“ na mysli, však neuvedl. V minulých dnech se také objevily spekulace, že jako první bude 200MPx senzor korejského technologického obra používat chystaná vlajková loď Xiaomi.

O dalších specifikacích fotoaparátu nové Ultry v tuto chvíli nemáme informace, je však velmi pravděpodobné, že jako předchůdce bude mít periskopický fotoaparát, ultraširokoúhlý snímač a dvojici teleobjektivů. S22 Ultra bude jinak podle „zákulisních“ zpráv disponovat OLED displejem s úhlopříčkou 6,8 nebo 6,81 palců a technologií LTPO a (jako ostatní modely řady) chystaným vlajkovým čipem Qualcommu Snapdragon 895 spolu s připravovaným špičkovým čipsetem Samsungu Exynos s GPU od AMD. Nová vlajková řada by měla být uvedena na scénu začátkem příštího roku.

Související články

Dnes nejčtenější

.